تاریخ انتشار۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۰۴
کد مطلب : 593216
سخنگوی دارالفتوای عراق در گفتگو با تقریب:

دشمنان، پروژه «ایران هراسی» را برای پیشبرد طرح‌های باطل خود به پیش می‌برند

«شیخ عامر البیاتی» سخنگوی رسمی و مدیر دفتر علمی مطالعات و پژوهش دار الفتوای عراق با بیان این که آنچه ایران انجام می‌دهد در راستای دفاع از امت اسلام و شیوه و عقیده آن است، تصریح کرد: دشمنان، پروژه «ایران هراسی» را برای پیشبرد طرح‌های باطل خود به پیش می‌برند.
دشمنان، پروژه «ایران هراسی» را برای پیشبرد طرح‌های باطل خود به پیش می‌برند
شیخ عامر البیاتی سخنگوی رسمی و مدیر دفتر علمی مطالعات و پژوهشی دار الفتوای عراق در گفتگو با خبرنگار حوزه بین‌الملل خبرگزاری تقریب در ارتباط با ریشه‌های اسلام‌هراسی دشمنان اسلام با تکیه بر آیات قرآن کریم تصریح کرد: خداوند در آیه‌ای می‌فرماید:«وأكثرکم للحق كارهون: اما بسیاری از شما حق را خوش نداشتید» ما باید در اینجا مشخص کنیم که کارهون چه کسانی هستند؟ آنها کسانی هستند که به عناد و دشمنی با حق و اهل حق و منادیان به حق پرداختند. خداوند در آیه دیگری درباره دشمنان می‌فرماید«همُ العدو فاحذرهم»: آنها دشمن هستند، از آنها برحذر باشید.

البیاتی به دشمنی و خصومت گسترده دشمنان با انقلاب اسلامی از همان زمان پیروزی آن اشاره کرد و آن را به حمایت ایران از امت اسلامی مرتبط دانست.

وی در این باره توضیح داد: با نگاهی به روند حوادث و رخدادهایی که امت اسلام به ویژه پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران پشت سر گذاشته است، ما می‌بینیم که دشمنان به انواع دشمنی و خصومت با این انقلاب پرداخته‌ و خواهان سنگ اندازی و مانع تراشی در برابر این مسیر مبارک به شیوه‌های مختلف هستند.

البیاتی بر ضرورت قوی شدن مسلمانان تاکید کرد و گفت: ما مسلمانان، به اصولی پایبند بوده و ایمان داریم و باید با قدرت و توانی که داریم، مدافع این اصول باشیم.

وی در ادامه افزود: خداوند تعالی می‌فرماید:«واعدوا لهم ما استطعتم من قوة ومن رباط الخيل تُرهبون به عدو الله وعدوكم)): هر نیرویی در قدرت دارید، برای مقابله با آنها [ دشمنان‌]، آماده سازید! و (همچنین) اسبهای ورزیده (برای میدان نبرد)، تا به وسیله آن، دشمن خدا و دشمن خویش را بترسانید!

بایددر برابر دشمنان هوشیار باشیم
این روحانی برجسته اهل سنت عراق تصریح کرد: همه ما باید کاملا در برابر دشمنان هوشیار وبرحذر باشیم و پس از توکل بر خداوند با حکمت و دوراندیشی عمل کرده و تمام توطئه‌های شوم دشمنان را برملا کنیم.

وی با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم که می‌فرماید: «ويمكرون ويمكر الله والله خيرُ الماكرين: و [دشمنان] مكر ورزيدند و خدا [در پاسخشان] مكر در ميان آورد و خداوند بهترين مكرانگيزان است»، خاطرنشان کرد: این فاسقان سرکش، بویی از انسانیت نبرده‌اند، اما هرگز نباید آنها را دست کم بگیریم، همانطور که خداوند تعالی می‌فرماید:« همُ العدو فاحذرهم: آنها دشمن هستند، از ایشان بر حذر باش».

سخنگوی دارالافتاء عراق با اشاره به شیوه‌های مختلف دشمنی با انقلاب اسلامی گفت: آنها با اصطلاحات و عناوین زشت و پستی که ارتباطی با حقیقت و واقعیت ندارد، به هجمه علیه این انقلاب مبارک می‌پردارند. به نظر ما، راه‌حل‌های مناسب برای مقابله با آنها، تکیه بر ادله قاطعی است که نقشه‌های همه آنها را برملا می‌کند.

دشمنان به دنبال جنگ با حق و صاحبان حق هستند
وی ادامه داد: آنها به دنبال جنگ با حق و صاحبان حق هستند. اما خداوند تعالی می‌فرماید: وقل جاء الحقُ وزهقَ الباطلُ إن الباطلَ كانَ زَهُوقاً: و بگو حق آمد و باطل نابود شد آرى باطل همواره نابودشدنى است.

البیاتی با بیان این که اهل باطل می‌دانند که بر باطل هستند، اظهار داشت: ما ادعاهای دروغین آنها را افشا می‌کنیم. اتهامات آنها علیه جمهوری اسلامی ایران بی‌پایه و اساس است و آنها پروژه اسلام هراسی و ایران هراسی را برای پیشبرد طرح‌های باطل خود به پیش می‌برند.

وی خاطر نشان کرد: تنها افراد با ایمان شایستگی دفاع از حق و این انقلاب مبارک را دارند که با اعتقاد قلبی از این انقلاب دفاع کنند و در مقابله با این دشمن یکدنده، دوراندیش بوده و با تمام شیوه‌های شیطانی آشنا باشند تا از آنچه به آن ایمان دارند، دفاع کنند.

ایران بر حق و منادی حق است
این روحانی اهل سنت عراق تصریح کرد: حق روشن و باطل هم روشن است. ایده انقلاب اسلامی ایران برای همگان روشن و آشکار بوده و آنچه ایران انجام می‌دهد در راستای دفاع از امت اسلام و شیوه و عقیده آن است. ایران بر حق و منادی حق است اما حق باید مردانی داشته باشد که با قدرت از آن دفاع کنند.

وی در پایان تاکیدکرد: ما به حقوق خود افتخار می‌کنیم و هرگز از آن عدول نخواهیم کرد و درباره آن امتیاز نخواهیم داد.
 
https://taghribnews.com/vdcdfs0k9yt0nx6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما