تاریخ انتشار۱۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۵۰
کد مطلب : 594078
رئیس هیئت امنای تجمع علمای مسلمین لبنان در گفت‌و گو با تقریب:

محور مقاومت از دستاوردهای امام خمینی(ره) است/ نمی‌توان حمایت‌های بی‌وقفه ایران از فلسطین را نادیده گرفت

رئیس هیئت امنای تجمع علمای مسلمین لبنان رویارویی با استکبار جهانی در جهان امروز را محصول فکر و اندیشه امام خمینی(ره) و رویکرد ایشان خواند و خاطرنشان کرد: این رویکرد پس از گذشت بیش از چهل سال، محور مقاومت را شکل داد.
محور مقاومت از دستاوردهای امام خمینی(ره) است/ نمی‌توان حمایت‌های بی‌وقفه ایران از فلسطین را نادیده گرفت
«شیخ غازی حنینة» رئیس هیئت امنای تجمع علمای مسلمین لبنان در گفت‌و گو با خبرنگار حوزه بین‌الملل خبرگزاری تقریب در ارتباط با نقش امام خمینی(ره) در ایجاد وحدت اسلامی و حمایت از مستضعفان جهان ، اظهار داشت: امام خمینی (ره) بیش از چهل سال پیش، تغییر بنیادین و ریشه‌ای در مسیر امت اسلام به وجود آورد و هر انسان آزاده، شریف و مخلص شهادت می‌دهد تغییراتی که صحنه منطقه‌ای و بین‌المللی شاهد آن است، دستاورد و محصول (فکر و اندیشه و مبارزات) امام خمینی(ره) است.

وی با بیان این که ملت فلسطین با دستان خالی در برابر رژیم صهیونیستی سینه سپر کرده و با تمام توان به مقابله با این دشمن می‌پردازد، تصریح کرد: نمی‌توانیم حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از ملت فلسطین را از زمان امام خمینی(ره) تا امروز فراموش کنیم.

شیخ حنینه ادامه داد: امام خمینی (ره)از دهه شصت، همبستگی و حمایت از مقاومت فلسطین را با فتوای مشهور خود ابراز کرد و بر اساس این فتوا، بخش مهمی از اموال شرعی اعم از خمس و زکات و صدقات و کفاره‌ها به یاری ملت فلسطین و حمایت از مسئله فلسطین و مقاومت فلسطین اختصاص یافت.

وی رویارویی با استکبار جهانی در جهان امروز را محصول فکر و اندیشه امام خمینی(ره) و رویکرد ایشان خواند و خاطرنشان کرد: این رویکرد پس از گذشت بیش از چهل سال، محور مقاومت را شکل داد.

رئیس تجمع علمای مسلمین لبنان افزود: محور مقاومت، تمام طرح‌ها و پروژه‌های تجزیه طلبانه، تفرقه افکنی و پراکنده کردن را ناکام گذاشت، پروژه تروریسم تکفیری جهانی را درهم شکست و پروژه آمریکایی صهیونیستی را با شکست همراه کرد.

وی در ادامه به تغییراتی همچون احیای روابط میان جمهوری اسلامی ایران و  عربستان سعودی، اشاره و بیان کرد: ان شاءالله این روند ادامه یابد تا شاهد روابط مستحکم میان جمهوری اسلامی ایران و کشورهای اسلامی دیگر باشیم.

شیخ حنینه در پایان اظهار داشت: امروز بار دیگر بر عهد و پیمان و تبعیت خود از خط و راه امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای (حفظه الله) تاکید می‌کنیم و به ایشان می‌گوییم که ما بر عهد و پیمان خود استوار باقی مانده‌ایم، جانمان فدای اسلام و حضرت محمد(ص) و قرآن و تمام مقدسات مسلمانان باد.
https://taghribnews.com/vdca0ynma49now1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما