تاریخ انتشار۱۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱:۵۱
کد مطلب : 594245
محقق و اندیشمند اهل کشور نیجر در گفت وگو با خبرگزاری تقریب مطرح کرد:

برادری دینی، مهم ترین اصل تحقق وحدت است

قرآن کریم فرموده است: «وَمَاذَا عَلَيْهِمْ لَوْ آمَنُوا بِاللَّهِ وَالْيَوْمِ الْآخِرِ وَأَنْفَقُوا مِمَّا رَزَقَهُمُ اللَّهُ». و بر آنان چه زیانی بود اگر به خدا و روز قیامت ایمان می‌آوردند و از آنچه خدا به آنان داده انفاق می‌کردند.
برادری دینی، مهم ترین اصل تحقق وحدت است
آیدی آدمر سابو محقق و اندیشمند اهل کشور نیجر در گفت و گو با تقریب، رسیدن به برادری دینی و همبستگی اسلامی را در گروی درک مفاهیم مهم و اصلی دین اسلام دانست و اظهار داشت: اصول مهم و اصلی دین اسلام یعنی ایمان به خدا، ایمان به پیامبر اکرم (ص) و ایمان به روز معاد است. این اصول پایه و اساس برادری دینی را تشکیل می‌دهند. در همین زمینه قرآن کریم فرموده است: «وَمَاذَا عَلَيْهِمْ لَوْ آمَنُوا بِاللَّهِ وَالْيَوْمِ الْآخِرِ وَأَنْفَقُوا مِمَّا رَزَقَهُمُ اللَّهُ». و بر آنان چه زیانی بود اگر به خدا و روز قیامت ایمان می‌آوردند و از آنچه خدا به آنان داده انفاق می‌کردند.

آیدی آدمر سابو با بیان این که بر مبنای آموزه های قرآنی، اگر هر یک از مسلمانان به هر کدام از این اصول اعتقادی نداشته باشند، نمی توانند در مسیر رسیدن به برادری دینی گام بردارند، افزود: نباید فراموش کرد که این سه اصل جزو اصول و ارزش های بنیادین و مشترک همه مسلمانان است و اختلاف نظر درباره آنها جایز نیست اما اگر این تفاوت دیدگاه درباره فروع باشد، قابل پذیرش است.

او در توضیح بیشتر این امر ادامه داد: اعتقاد به اصولی غیر از سه اصل مورد اشاره به عنوان محورهای برادری دینی اشتباه است و بدون تردید، پیامدهای زیان باری را برای همزیستی مسلمانان در کنار یکدیگر خواهد داشت. زیرا باعث می شود مسلمانان یکدیگر را به جای برادر، دشمن خود فرض کنند و به جنگ و جدال علیه او اقدام نمایند. این مهم ترین خطری است که جوامع مسلمان و جهان اسلام را تهدید می‌کند و سبب می شود مسلمان واقعی از غیر واقعی تشخیص داده شود.

آیدی آدمر سابو ادامه داد: بدون تردید رمز پیروزی ملت های مسلمان پس از پذیرش اصول اصلی و مشترک دین اسلام، انگیزه الهی است که می تواند هدف عالی حکومت های اسلامی و اجتماع ملت های مسلمان قرار گیرد. در این راستا رعایت اصول اخلاقی، بستری مهم برای برپایی اتحاد اسلامی است. قرآن کریم در همین چارچوب بسیار بر نقش اخلاق در ایجاد وحدت تاکید کرده و به طور خاص از معیارهای روابط حاکم در جامعه سخن گفته است به طوری که زمینه از میان رفتن اسباب و عوامل پدید آورنده اختلاف ایجاد شود.
 
https://taghribnews.com/vdcgtt9nnak9yx4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما