تاریخ انتشار۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۳۰
کد مطلب : 595034
حجت الاسلام مسلمی در گفت و گو با تقریب:

بهره مندی از خدمات یکسان انقلاب اسلامی مرهون همگرایی شیعه و سنی است

معاون پژوهش جامعه المصطفی گلستان، گفت: امروز شیعه و سنی در داخل کشور از خدمات یکسانی در همه زمینه ها برخوردار هستند که این امر حاصل همگرایی و همدلی موجود بین آنها است.
بهره مندی از خدمات یکسان انقلاب اسلامی مرهون همگرایی شیعه و سنی است
حجت الاسلام «حسن مسلمی» در گفت و گو با خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب با اشاره به ضرورت و اهمیت وحدت و تقریب مذاهب اسلامی، اظهار کرد: امروزه به برکت انقلاب اسلامی گفتمان تقریب و وحدت، تبدیل به گفتمان غالب و قدرتمند در جهان اسلام شده است.
 
به گفته وی؛ مسلمانان سایر بلاد اسلامی هم از خدمات انقلاب اسلامی بی نصیب نیستند؛ زیرا انقلاب نگاه یکسانی به شیعه و سنی دارد، همانطوری که ملت مظلوم فلسطین از حمایت های جمهوری اسلامی بهره مند هستند مسلمانان کشورهای آفریقایی نیز مشمول حمایت این انقلاب شده اند.
 
معاون پژوهش جامعه المصطفی گلستان با اذعان بر فراهم بودن شرایط تحصیل و اخذ مدرک برای طلاب و روحانیون اهل سنت در جامعه المصطفی العالمیه و دانشگاه ادیان و مذاهب، تصریح کرد: طلاب و روحانیون اهل سنت همانند برادران شیعه خود می توانند با ثبت نام و تحصیل در این مراکز مدارک معتبر وزارت علوم را دریافت کنند.
 
وی افزود: اکنون این شرایط برای طلاب و روحانیون اهل سنت و شیعه در استان گلستان فراهم شده تا با اخذ مدرک معتبر از این مراکز بتوانند جذب ادارات و نهادهای اجرایی شوند.
 
به گفته وی؛ نهاد مقدس جامعه المصطفی که از ثمرات انقلاب اسلامی است امروز پذیرای دانشجویان از سراسر کشورهای اسلامی است که این ظرفیت آنرا به دانشگاهی معتبر در سطح بین المللی تبدیل کرده است.
 
حجت الاسلام مسلمی با بیان اینکه مسئله وحدت و تقریب مذاهب اسلامی در اندیشه و آرای امام خمینی و مقام معظم رهبری منشأ الهی دارد و موجب قدرت، شوکت، عزت، پیشرفت و کرامت مسلمانان در جهان اسلام است، ابراز کرد: منظور از وحدت و اتحاد اسلامی این است که شیعه و سنی در برابر دشمن مشترک باید دست به دست هم دهند و از دامن زدن به مسائل اختلافی که وحدت و صفوف اتحاد شیعه وسنی را در برابر دشمن تضعیف می کند اجتناب کنند.
 
وی ادامه داد: وحدت و اتحاد اسلامی به معنای همدلی و همکاری تمام توده های شیعه و سنی در مقابل دشمن مشترک است با حفظ اعتقادشان، البته عالمان و دانشمندان شیعه وسنی باید با ایجاد تفاهم در مباحث فقهی و سایر مباحث باید دیدگاه ها، نظرات و مبانی را بحث مقایسه ای و تطبیقی انجام دهند و مشترکات را بیشتر مورد توجه و اهمیت قرار دهند.
 
به گفته وی؛ وحدت اسلامی به معنای اجتناب از مسایل اختلافی و تأکید بر مشترکات است؛ مبانی چنین وحدتی طبق اندیشه حضرت امام عقل سیاسی، عرف و دستورات قرآن است، از دیدگاه امام خامنه ای وحدت اسلامی دارای مبنای فلسفی، قرآن، سنت پیامبر و معارف دینی است.
 
معاون پژوهش جامعه المصطفی گلستان با اشاره به بازتاب دیدگاه تقریبی امامین انقلاب در جهان اسلام، اظهار کرد: انقلاب اسلامی و دیدگاه تقریبی امام خمینی و مقام معظم رهبری بازتاب فراوانی در جهان اسلام داشته است.
 
وی افزود: امام خمینی (ره) با قیام خویش اسلام را احیا کرد و به همه مسلمانان جهان عزت و شخصیت بخشید نه فقط مسلمانان جهان؛ بلکه همه توده های مستضعف را بیدار کرد و از این بیداری سلطه گران احساس وحشت و خطر کرده اند.
 
به گفته وی؛ با برافراشته شدن پرچم وحدت و تقریب در جهان، امروزه گفتمان وحدت و تقریب مذاهب اسلامی، تبدیل به گفتمان غالب در جهان شده است.
 
انتهای پیام/
 
https://taghribnews.com/vdcdsk0koyt0nz6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما