تاریخ انتشار۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۳:۱۷
کد مطلب : 595101
ماموستا راستی در گفت وگو با تقریب:

درک کلام و گفتار امام رضا (ع) امت اسلامی را به سمت وحدت سوق می دهد

عضو شورای برنامه ریزی علوم دینی اهل سنت، عنوان کرد: اگر امروزه مردم کلام، گفتار، علم و دانش امام رضا (ع) و سایر اهل بیت (ع) را به خوبی و با جان دل درک کنند، قطعاً از راه و منش آنها تبعیت می کنند، و وقتی این مهم رخ دهد آنگاه امت اسلامی به یک ید واحد در مقابل دشمن تبدیل می شود.
درک کلام و گفتار امام رضا (ع) امت اسلامی را به سمت وحدت سوق می دهد
ماموستا محمدامین راستی عضو شورای برنامه ریزی علوم دینی اهل سنت و امام جمعه موقت سنندج  در گفت وگو با خبرگزاری تقریب، ضمن تبریک دهه کرامت و میلاد با سعادت امام رضا (ع)، اظهار داشت: عبدالسلام بن صالح،  معروف به هروی  یکی از اصحاب حضرت امام رضا (ع) روایت می کند: رَحِمَ اللّه ُ عَبْدا اَحيا اَمْرَنا ... يَتَعَلَّمُ عُلومَنا وَ يُعَلِّمُهَا النّاسَ ، فَاِنَّ النّاسَ لَوْ عَلِموا مَحاسِنَ كَلامِنا لاَتَّبَعونا؛ رحمت خدا بر بنده اى را كه امر ما را زنده كند. دانش هاى ما را فرا گيرد و به مردم بياموزد. زیرا اگر مردم زيبايى هاى سخنان ما را مى دانستند، از ما پيروى مى كردند.

این عالم اهل سنت تصریح کرد: امروزه اگر مردم کلام، گفتار، علم و دانش امام رضا (ع) و سایر اهل بیت (ع) را به خوبی و با جان دل درک کنند قطعاً از راه و منش آنها تبعیت می کنند، و وقتی این مهم رخ دهد آنگاه امت اسلامی به یک ید واحد در مقابل دشمن تبدیل می شود.

ماموستا راستی عنوان کرد: همه اهل بیت (ع) و بخصوص امام رضا (ع) جایگاه خاصی در بین اهل سنت دارند، حتی قبل از انقلاب هم مردم اهل سنت به صورت کاروانی به زیارت این امام همام مشرف می شدند.

عضو شورای برنامه ریزی علوم دینی اهل سنت، با بیان اینکه ارادت کردهای اهل سنت به پیامبر گرامی اسلام (ص) و خاندان آن حضرت انکارناپذیر است و اشعار شعرا و متون ادبی ادیبان کرد اهل سنت در مدح امامان دلیل این ادعا است خاطرنشان کرد: مولانا خالد نقشبندی از علمای اکابر و اعاظم کرد اهل سنت در قرن سیزدهم و از مشایخ نامدار طریقه نقشبندیه است که زمان سفر به مشهد مقدس مجذوب جایگاه عرفانی این امام همام می شود و آنجا شخصیت ملکوتی امام را به صورت نظم و نثر می سراید.

 گفتنی است هم اکنون بارگاه ملکوتی ثامن الحج(ع) به اشعار خالد نقشبندی مزین شده و دلدادگی این ادیب و عارف کردستانی برای همگان ثبت و ضبط شده است.

انتهای پیام
https://taghribnews.com/vdciuwawzt1a3z2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی