تاریخ انتشار۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۹:۴۹
کد مطلب : 595114
مولوی میربلوچ زهی در گفت‌وگو با تقریب:

انقلاب اسلامی به همه مردم ایران چه شیعه و چه سنی عزت بخشید

مولوی میربلوچ زهی ابراز داشت: انقلاب اسلامی به ملت شریف ایران چه شیعه و چه سنی عزت بخشید زیرا از رعیت قبل از انقلاب به ملت بعد از انقلاب تبدیل شدند.
انقلاب اسلامی به همه مردم ایران چه شیعه و چه سنی عزت بخشید
مولوی عبدالقهار میربلوچ زهی امام جمعه اهل سنت مسجد علی ابن ابی طالب شهرستان میرجاوه در گفت و گو با خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب اظهار داشت: رمز پیروزی انقلاب اسلامی وجود روح معنویت و دین‌مداری در انقلاب بود که همین ویژگی باعث شد این حرکت عظیم در قلب مردم ایران و مسلمانان خارج از ایران جای بگیرد.

وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی به ملت شریف ایران چه شیعه و چه سنی عزت بخشید چراکه از رعیت قبل از انقلاب به ملت بعد از انقلاب تبدیل شدند.

امام جمعه اهل سنت میرجاوه گفت: امنیت پایدار از دستاوردهای انقلاب اسلامی است به طوری که این امنیت در هیچ‌یک از کشورهای همسایه ایران وجود ندارد.

وی خاطر نشان کرد: بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی و تبیین آنها برای نسل‌های بعدی امری لازم و ضروری و وظیفه همه ما است.

مولوی میر بلوچ زهی ابراز داشت: وحدت بین اقوام و مذاهب مختلف اتفاق بزرگی است که به واسطه انقلاب اسلامی رقم خورد.

وی اظهار داشت: مساجد، برگزاری نمازهای جمعه، حوزه های علمیه و ... تا قبل از انقلاب بسیار اندک بودند اما انقلاب اسلامی زمینه را برای رشد و تکثیر این ها فراهم کرد. به طوری که تعداد کمتر از ۱۰۰ نفر طلاب در قبل از انقلاب هم اکنون به چندین هزار نفر رسیده است.

مولوی میربلوچ زهی گفت: بهره مندی از نخبگان و افراد توانمند اهل سنت در مسئولیت ها و پست های استانی و کشوری به برکت انقلاب اسلامی صورت گرفت.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdccspqp02bqos8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما