تاریخ انتشار۱۰ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۹:۲۶
کد مطلب : 595193
واعظ موسوی در گفت وگو با تقریب:

امام رضا(ع) نور وحدت آفرین برای بشریت است

عضو سابق مجلس خبرگان رهبری، بیان کرد: امام رضا(ع) نوری هستند که مانند کانونی از انوار وحدت، خود را به جهانیان عرضه داشته اند و مسلمان و غیر مسلمان ، ایرانی و غیر ایرانی ایشان را ملجا و پناهگاه خود می دانند.
امام رضا(ع) نور وحدت آفرین برای بشریت است
آیت الله سیدمحمد واعظ موسوی استاد دانشگاه و حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، امام علی ابن موسی الرضا(ع) را معدن علم و بسط و گسترش علوم دینی در جهان اسلام دانست و اظهار داشت: امام رضا علیه السلام معدن و منبع علم ،دانش و عالم آل محمد (ص) می باشند، ایشان به عنوان بسط دهنده علوم حوزه های علمیه جهان اسلام هستند و از برکت این امام همام مدارس علمی فراوانی در رشته های علوم انسانی شکل گرفته و به عالم گسترش داده شده است.

وی افزود: امام رضا(ع) با توجه به اینکه خود به عنوان معدن و منبع علم و دانش هستند  از اینرو رشته های علوم انسانی از آن سرزمین به ایران و جهان اشاعه پیدا کرد.

این عضو سابق مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: ایشان نوری هستند که مانند کانونی از انوار وحدت، خود را به جهانیان عرضه داشته اند و مسلمان و غیر مسلمان ، ایرانی و غیر ایرانی ایشان را ملجا و پناهگاه خود می دانند.

وی عنوان کرد: مقام معظم رهبری و بزرگان دین، این مکان یعنی مشهد مقدس (حرم امام رضا علیه السلام ) را به عنوان مرکز معنوی جهان اسلام و ایران اسلامی می دانند.

وی در پایان تاکید کرد: امیدوارم از مرکز پخش فضائل اهل بیت علیه السلام که به فرموده خودشان؛ اگر مردم با علوم ما آشنا باشند مطئمنا به صراط مستقیم که تبعیت از اهل بیت صلوات الله علیهم اجمعین است، حرکت کنند، هرگز گمراه نشوند.
 
انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcjhieituqehvz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما