تاریخ انتشار۱۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۶:۱۳
کد مطلب : 595410

برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی راهی جز تقریب مذاهب وجود ندارد

نماینده مردم آذربایجان‌غربی در مجلس خبرگان رهبری گفت: بی‌تردید برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی راهی جز تقریب مذاهب وجود ندارد.
برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی راهی جز تقریب مذاهب وجود ندارد
حجت‌الاسلام جواد مجتهدشبستری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، با تسلیت ارتحال امام خمینی(ره) و شهدای ۱۵ خرداد اظهار داشت: پس از رحلت امام(ره) همان برنامه‌ای که ایشان برای وحدت میان مسلمانان و اقوام ایرانی ترسیم کرده بودند، با همان قوت و تدبیر ادامه پیدا کرد و حتی تقویت شد.

وی افزود: زمانی که مجمع تقریب مذاهب اسلامی که از ابتکارات رهبر معظم انقلاب اسلامی است تاسیس شد، در کنار آن نیز مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) تشکیل یافته تا نسبت به تشیع و محبت به اهل‌بیت(ع) که امر فراگیری در میان مسلمانان است، مصمم بوده و نسبت به تقریب بین مسلمانان اهتمام داشته باشیم و همین ایجاد تشکیلات و تاسیس این موسسه و مجمع، بیانگر این است که رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز همان روحیه و فکری را که امام(ره) داشت را دارند.

نماینده مردم آذربایجان‌غربی در مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: بی‌تردید برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی راهی جز تقریب مذاهب وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه خواب‌های آشفته بسیاری پس از ارتحال امام خمینی(ره) توسط دشمن دیده شده بود تصریح کرد: اما هیچ کدام از آنها تعبیر نشد و دلیل آن نیز این بود که مجلس خبرگان رهبری دست به اقدام به موقع و انتخاب شایسته امام خامنه‌ای به عنوان رهبر معظم انقلاب کرد چون ایشان بهترین فردی بودند که هدایت این سکان را به دست گرفته و این راه را ادامه دادند و سبب یاس و ناامیدی دشمنان شدند چرا که دشمنان نتوانستند نقشه‌های شوم خود را عملیاتی کنند.

حجت‌الاسلام شبستری گفت: زمانی که دشمنان متوجه شدند که انتخاب رهبر معظم انقلاب اسلامی و سپس برنامه‌ها، افکار و تدابیر ایشان، همه رنگ و بوی امام خمینی(ره) را داشت، تلاش‌ها و نقشه‌هایشان نقش بر آب شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه یکی از بهترین راه‌های تقریب، همان برنامه‌هایی است که مجمع تقریب دارد افزود: در این رابطه دعوت از اندیشمندان مسلمان و حتی غیرمسلمان به برنامه‌ها، سمینارها و کنفرانس‌ها و گفت‌وگو با آنها و تبیین اهداف نظام، بسیار موثر است یعنی باید از نزدیک با اندیشمندان، متفکران و عالمان غیرشیعه یا غیرمسلمان گفت‌وگو شود که همین خود یکی از راهکارهای مهم برای ایجاد تقریب به شمار می‌رود.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcb8sbsgrhb9ap.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما