تاریخ انتشار۱۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۲۰
کد مطلب : 595426

امام رضا(ع) جلوه تمام عیار رأفت و محور وحدت امت اسلامی است

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بیجار عناون کرد: در حال حاضر مضجع شریف ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا(ع) قلب تحکیم وحدت بین مسلمانان است و سایه سار گنبد طلای زائران شیعه و سنی از داخل و خارج کشور پیوند برادری و اخوت خود را به تمام جهانیان اثبات می کنند.
امام رضا(ع) جلوه تمام عیار رأفت و محور وحدت امت اسلامی است
حجت‌الاسلام جلیل مختاری نیا، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بیجار در گفت وگو با خبرگزاری تقریب، اظهار داشت: بی شک ایام سالروز میلاد آن امام همام فرصتی مناسب برای ترویج و تعمیق فرهنگ اسلام ناب می باشد تا با بهره‌گیری از این دریای علم و رأفت، زمینه آشنایی هر چه بیشتر آحاد مختلف مردم خصوصاً نسل جوان و نوجوان را با سنت رسول مکرم اسلام (ص) فراهم سازیم.

وی تصریح کرد: امام رضا(ع) با حضور خود در عرصه سیاست در زمان خودش محور اتحاد تمام مسلمانان و موجب تحولات شگرفی در دنیای اسلام شد و حضور این امام برکات زیادی برای تمام مسلمانان و اسلام داشت.

حجت‌الاسلام مختاری نیا عنوان کرد:  کلاسهای این امام همام در عرصه ترویج فرهنگ ناب اسلام محمدی و آشنایی مسلمانان و نهادینه شدن این فرهنگ بود که موجب حسادت مأمون عباسی شد که مقدمات شهادت او را فراهم ساخت.

وی ابراز داشت: علت نامگذاری امام رضا(ع) بر اساس آنچه که در حدیثی از امام جواد(ع) نقل گردیده این است که همه امت اسلامی از پدرشان رضایت داشتند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بیجار در پایان افزود: در زمان حال نیز مضجع شریف ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا(ع) قلب تحکیم وحدت بین مسلمانان است و سایه سار گنبد طلای زائران شیعه و سنی از داخل و خارج کشور پیوند برادری و اخوت خود را به تمام جهانیان اثبات می کنند.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcirwawqt1a352.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی