تاریخ انتشار۱۵ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱:۰۸
کد مطلب : 595550
مولوی فاضل حسینی در گفت‌وگو با تقریب:

امام خمینی(ره) برای اعتلای اسلام و اتحاد مسلمانان بر عهد و پیمان خود ماند

عضو شورای عالی مجمع تقریب مذاهب اسلامی، بیان کرد: امام راحل(ره) با برقراری وحدت و تقریب میان امت اسلامی ، حکومت اسلامی را تشکیل دادند و موفقیت عظیمی را به امت اسلامی هدیه بخشیدند.
امام خمینی(ره) برای اعتلای اسلام و اتحاد مسلمانان بر عهد و پیمان خود ماند
مولوی سید ابراهیم فاضل حسینی عضو شورای عالی مجمع تقریب مذاهب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و با اشاره به اندیشه تقریبی ایشان و تأثیرات این نگرش بر جهان اسلام، اظهار داشت: خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید: "مِنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَىٰ نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ يَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِيلًا"؛ برخی از آن مؤمنان، بزرگ مردانی هستند که به عهد و پیمانی که با خدا بستند کاملا وفا کردند، پس برخی پیمان خویش گزاردند و بر آن عهد ایستادگی کردند تا در راه خدا شهید شدند مانند عبیده ، حمزه ، جعفر و برخی به انتظار فیض شهادت مقاومت کرده و هیچ عهد خود را تغییر ندادند.

مولوی فاضل حسینی افزود: حضرت امام یک شخصیت بسیار بزرگی بودند؛ شاعر دراین ارتباط می فرماید: او تنها مردی است که مساوی با تمام جهان و امت است و از خدا بعید نیست که تمام جهان را در یک نفر جمع کند.

این عالم برجسته ی اهل سنت خراسان عنوان کرد: امام راحل(ره) دارای شخصیتی جهان شمول بودند؛ ایشان با برقراری وحدت و تقریب میان امت اسلامی ، حکومت اسلامی را تشکیل دادند و موفقیت عظیمی را به امت اسلامی هدیه بخشیدند.

وی تصریح کرد: امام رضوان الله تعالی علیه در ابتدای تشکیل حکومت اسلامی، سیاست را عین دیانت می دانستند و قاطعیت در بیان و سخنرانی هایشان هویدا بود.

وی در پایان تاکید کرد: ایشان در طول عمر با برکت خود با قاطعیت در مقابل طاغوت و وسوسه های شیاطین و دشمنان اسلام ایستادگی کردند تا اسلام استوار و پایدار بماند.
 
انتهای پیام/
 
 
https://taghribnews.com/vdcgnn9nzak9yn4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما