تاریخ انتشار۱۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۷:۵۵
کد مطلب : 595586
اندیشمند و محقق مسلمان گینه ای در گفت وگو با خبرگزاری تقریب مطرح کرد:

فضایل اخلاقی نقش بسیار موثری در ایجاد، حفظ و گسترش وحدت دارد

اتحاد سبب می شود ملت ها با قرار گرفتن در کنار یکدیگر و اتخاذ تصمیم های هماهنگ جبهه قوی ای در برابر دشمنان بسازند و یک صف واحد و یکپارچه و پیوسته در برابر دشمن مشترک ایجاد کنند.
فضایل اخلاقی نقش بسیار موثری در ایجاد، حفظ و گسترش وحدت دارد
آلفا محمد اوری اندیشمند و محقق مسلمان گینه ای در گفت و گو با تقریب، به نقش برخی از ویژگی های اخلاقی که از منظر اجتماعی مورد توجه قرار دارد، در شکل گیری وحدت میان ملت های مسلمان اشاره کرد و اظهار داشت: ایمان و توحید مبنا و اساس اصول اخلاقی است که در کنار انس و الفت، عدالت، فداکاری و احترام به عقاید دیگران می تواند زمینه را برای صلح و دوستی میان انسان های یک جامعه فراهم کند. بنابراین فضایل اخلاقی نقش بسیار موثری در ایجاد، حفظ و گسترش وحدت دارد.

آلفا محمد اوری در ادامه افزود: اختلاف میان انسان ها دو وجه خوب و بد دارد. زمانی که اندیشمندان و نخبگان دینی هدف رشد و ارتقای اخلاقی میان انسان ها را دنبال می کنند در آن صورت بحث و تبادل نظر میان آنها و اختلاف دیدگاه طبیعی است. اما اختلاف دیدگاه زمانی مذموم است که هوای نفس بر انسان ها غلبه کند و آنها با پیروی از شیطان در برابر حق بایستند، در آن صورت تفرقه عمیق می شود و اختلاف مذموم است.

او همچنین بیان داشت: از جمله اهدافی که در روند ایجاد وحدت در جوامع اسلامی دنبال می شود، همگرایی اجتماعی و سیاسی است. یعنی پدیده‌های سیاسی به ‌هم‌ پیوسته که به‌طور متقابل به یکدیگر نزدیک می شوند و تلاش می کنند تا یک مجموعه هماهنگ خاصی را تشکیل دهند که به‌تنهایی قادر نبودند آن را به‌وجود آورند. در این راستا همبستگی اجتماعی میان ملت ها به ایجاد همگرایی سیاسی کمک کرده و سبب می شود منافع و اهداف مادی و معنوی که هر یک از ملت های مسلمان به دنبال آن هستند، زیر سایه وحدت تحقق پیدا کند.

آلفا محمد اوری با بیان اینکه جوامع مسلمان از طریق وحدت سیاسی در نهایت می‌توانند توانایی‌های دفاعی خود را گسترش دهند، ادامه داد: اتحاد سبب می شود ملت ها با قرار گرفتن در کنار یکدیگر و اتخاذ تصمیم های هماهنگ جبهه قوی ای در برابر دشمنان بسازند و یک صف واحد و یکپارچه و پیوسته در برابر دشمن مشترک ایجاد کنند. بی تردید هرچه وحدت و همبستگی بین مردم یک کشور و در سطح وسیع‌ تر آن بین کشورهای مسلمان و انسان‌های آزادی‌خواه، اعتقادی‌تر و درونی تر باشد نتایج و برکات آن قوی تر، پایدارتر و ماندگارتر خواهد بود.
 
https://taghribnews.com/vdcfctdtvw6d1ta.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما