تاریخ انتشار۱۵ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۴۸
کد مطلب : 595590
ماموستا رستمی در گفتگو با تقریب:

امام خمینی(ره) امت اسلامی را به رستگاری و وحدت سوق دادند

عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، بیان کرد: امام خمینی(ره) انقلاب اسلامی را شناسنامه با اقتداری برای امت اسلامی قرار داد؛ در واقع انقلاب وحدت را ایجاد کرد و مبنای آن را اخوت و یکسان سازی امت اسلامی در بدنی واحد قرار دادند.
امام خمینی(ره) امت اسلامی را به رستگاری و وحدت سوق دادند
ماموستا فائق رستمی عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و با اشاره به اندیشه تقریبی ایشان و تأثیرات این نگرش بر جهان اسلام، اظهار داشت: امام راحل انقلابی را بوجود آورد که با هیچ انقلابی قابل مقایسه نیست؛ این انقلاب از نوع انقلاب هایی می باشد که با ارزش نهادن بر مردم نهادینه شده است و مردمی آگاه ، بصیر و زمان شناس و ثابت قدم را شکل و پرورش داد.

ماموستا رستمی، افزود: این شخصیت آگاه، این کشتی را هدایت نمود و نظام 2500 سال حکومت استبدادی را پایان داد و نقشه های شوم ابرقدرت ها و جنگ هایی که بر ملت ایران تحمیل کردند را به شکست کشاند.

وی ادامه داد: ایشان با انقلاب اسلامی، وحدت و تقریب را میان امت اسلامی احیا نمود و این اتحاد را میان همگان طنین انداز کرد.

نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری، تصریح کرد: یک عالم ربانی به مانند امام راحل(ره) به عنوان یک فرد متعهد و عالم وارسته همه امت را به جوش آورد؛ بعد از رحلت ایشان مسلمان و غیر مسلمان در نبود ایشان به سوگ نشستند، در واقع او یک انسان مردم دار و دلسوز امت اسلامی بود.

امام جمعه شهرستان سنندج استان کردستان عنوان کرد: امام(ره) اخوت ، وحدت و برادری را در میان امت اسلامی تقویت و گسترش داد؛ شخصیتی ایثارگر که با تمام وجود خود را وقف اسلام کرد و دلهای خفته را بیدار نمود و حریت را به مومنین و محرومین بخشید، زبانزد بود.

وی اضافه کرد: ایشان انقلاب اسلامی را شناسنامه با اقتداری برای امت اسلامی قرار داد؛ در واقع انقلاب وحدت را ایجاد کرد و مبنای آن را اخوت و یکسان سازی امت اسلامی در بدنی واحد قرار دادند.

وی اضافه کرد: امام راحل در برهه های مختلف حساس  کشور را هدایت فرمودند و مسلمانان را به رستگاری و وحدت سوق دادند، به همین دلیل بر مشکلات و جنگ های تحمیلی پیروزی نصیب امت اسلامی گردید.

انتهای پیام/
 
https://taghribnews.com/vdcaomnmw49nom1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما