تاریخ انتشار۱۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۷:۵۴
کد مطلب : 595649
ماموستا محمد روحانی در گفت‌وگو با تقریب:

وحدت میان مسلمانان پس از ارتحال امام(ره) همواره به تعالی خود ادامه داده است

عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل‌سنت آذربایجان‌غربی گفت: پس از ارتحال امام خمینی(ره) همان مسیرها و ابزارهایی که برای ایجاد وحدت میان مسلمانان وجود دارد افزایش یافته و همواره به تعالی خود ادامه داد.
وحدت میان مسلمانان پس از ارتحال امام(ره) همواره به تعالی خود ادامه داده است
ماموستا محمد روحانی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، با اشاره به اینکه پس از ارتحال امام خمینی(ره) همان مسیرها و ابزارهایی که برای ایجاد وحدت میان مسلمانان وجود دارد افزایش یافته و همواره به تعالی خود ادامه داده اظهار داشت: این تا حدی است که مسلمانان می‌توانند همدیگر را تحمل کنند و شبهات و تفاوت‌هایی که در گذشته بر روی آن تمرکز می‌شد هم‌اکنون روز به روز ضعیف‌تر شده است.

وی تصریح کرد: اما اگر از زاویه دیگر به این مسئله نگریسته شود، عداوت بین انسان و شیطان چیزی است که از ازل در اراده خداوند متعال بوده و هر کجا که این دو دسته از مسلمانان به هم می‌رسند از جناح‌های دیگر، شیاطین انس و جن با هم برابری کرده و سعی می‌کنند که این وحدت را به هم بزنند.

عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل‌سنت آذربایجان‌غربی گفت: گاهی این مسئله از سوی انسان‌های ناآگاه خودی به صورت غیرتعمدی ایجاد شده و گاهی نیز از سوی دشمنان دانای ناخودی به وجود می‌آید تا این تفارق بین مسلمانان تقویت شود.

وی بیان کرد: به همین سبب تمامی کسانی که مسئولیتی دارند نباید نقطه تفارق بین مسلمانان را تقویت کرده بلکه باید اشتراکات میان مسلمانان را تقویت کنند تا جاده وحدت همواره شده و مسلمانان بتوانند به صورت سازگار با یکدیگر زندگی کنند.

ماموستا روحانی افزود: بی‌تردید طایفه‌ای از مسلمانان تا قیام قیامت بر راه حق قرار گرفته و حق را آشکار می‌کنند و در این مسیر نیز مجاهدت‌های خود را خواهند داشت و خوشبختانه در تمامی عرصه‌ها نیز پیشرفت‌های بسیاری حاصل شده اما کمبودهایی نیز وجود دارد که اگر با پیشرفت‌ها مقایسه شود نواقص می‌توانند خود را بیشتر نشان دهند.

وی تاکید کرد: بی‌تردید این تعدد و تکثر نواقص است که زیاد بودن پیشرفت‌ها را می‌پوشاند وگرنه پیشرفت‌ها در نفس و ذات و میدان خود بسیار زیاد بوده‌اند و در این رابطه از بسیاری از ممالک دنیا پیشرفت‌های بسیاری حاصل شده اما کمبودها و نواقصی وجود دارد که به اندازه‌ای زیاد هستند که زیاد بودن این پیشرفت‌ها را می پوشانند.

عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل‌سنت آذربایجان‌غربی گفت: باید تمامی تلاش‌ها برای رفع این نواقص انجام شود که بتوانیم آن چیزی که می‌خواهیم به معنای واقعی کلمه کسب کنیم.

وی افزود: هر کس باید به اندازه و توان و ظرفیت خود به تقریب مذاهب توجه کند و احساس دلسوزی و احساس وظیفه در راه وحدت کمترین چیزی است که یک مسلمان باید داشته باشد و بنابراین باید احساس مسئولیت را تقویت کرد و از ابزاری که در دست است، استفاده کرده و کینه و حرص و حسادت و رقابت‌های غیرشرعی را کنار گذاشت و با تمام توان به میدان آمد تا بتوان وحدت را در بین مسلمانان به وجود آورده و هم پیشرفت‌هایی که در گذشته مسلمانان به آن رسیده بودند و مدت‌های مدیدی است که مسلمانان از آن پیشرفت‌ها دور مانده‌اند بار دیگر به آن دست یافت.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcfjtdt1w6d1va.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما