تاریخ انتشار۱۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲:۱۲
کد مطلب : 595692

انقلاب امام خمینی(ره) نتیجه یک فکر دینی و اسلامی بود

معاون آموزش و پژوهش مرکز اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: آنهایی که در فکر بودند که پس از امام راحل، انقلاب به پایان می‌رسد، در واقع انقلاب را در شخص امام(ره) خلاصه کرده بودند در حالی که انقلاب تنها شخص امام نبود بلکه نتیجه یک فکر دینی و اسلامی بود.
انقلاب امام خمینی(ره) نتیجه یک فکر دینی و اسلامی بود
حجت‌الاسلام حسین منافی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، با اشاره به اینکه در عصر معاصر اصلی‌ترین پرچم‌دار تقریب مذاهب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) بود اظهار داشت: باید مسئله احیای تقریب مذاهب اسلامی امام خمینی را از بُعد خارجی و تاثیری که در کشورهای خارجی داشته و همچنین از بُعد داخلی درنظر گرفت.

وی افزود: از نظر بُعد خارج از کشور همین دیدگاه سبب شد که مذاهب اسلامی به ویژه کسانی که در جبهه مقاومت و در جبهه مبارزه با اسرائیل و استکبار جهانی بودند به یکدیگر نزدیک شوند.

معاون آموزش و پژوهش مرکز اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: این مسئله بیشتر از دولت‌های کشورهای اسلامی، در مردم این کشورها تاثیر گذاشت و در نتیجه عمده انسان‌هایی که به دنبال احیای اسلام و ارزش‌های اسلامی بودند نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران و شخص امام(ره) خوشبین شدند.

وی تصریح کرد: از نظر داخلی نیز بیشتر مرزهای داخلی کشور در دست اهل‌سنت بوده و حافظ مرزها، اهل‌سنت هستند و علاوه بر آنکه نگاه حضرت امام، نگاه تقریبی نسبت به مذاهب اسلامی، در روحیه آنها و حفظ استقلال و در تمامیت ارزی کشور موثر بود بحث ارتباط بین شیعه و سنی به قشرهای مختلف از جمله قشر نخبه تاثیرگذار بود و ارتباطاتی که در طول این ۴۰ سال رخ داده است، همه سبب شده که نگاه شیعه و سنی نسبت به یکدیگر واقع‌بینانه‌تر باشد تا اینکه این دیدگاه از خارج از کشور القا شده باشد هر چند که این مسئله بیشتر به تلاش نیاز دارد تا موضوعی که مدنظر امام(ره) و در نیت ایشان بود محقق شود.

حجت‌الاسلام منافی گفت: حضرت امام شخصیتی بود که پس از دوران معصومین(ع)، تفاوت شاخصی با دیگر عالمان و بزرگان داشت و ایشان بحث ولایت‌فقیه را پس از هزار و ۵۰۰ سال احیا کرد و آنهایی که در فکر بودند که پس از امام راحل، انقلاب به پایان می‌رسد، در واقع انقلاب را در شخص امام(ره) خلاصه کرده بودند در حالی که انقلاب تنها شخص امام نبود بلکه نتیجه یک فکر دینی و اسلامی بود که شخصیت جامعی مانند امام(ره) آن را پیاده کرد و در سایه آن شاگردانی تربیت شد که منویات و مسیر امام خمینی(ره) را ادامه دادند.

وی افزود: از جمله در راس آن رهبر معظم انقلاب اسلامی بود که توانست آن مسیری را که امام خمینی(ره) آغاز کرده بود را در سطح جهان اسلام و در سایه نیروهای مخلص و جان‌بر کفی مانند سردار سلیمانی در جهان مطرح کرده و جلو رود.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcdnk0kxyt0n96.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما