تاریخ انتشار۱۵ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۲۵
کد مطلب : 595700

امام خمینی(ره) شخصیتی بود که در تمامی حوزه‌های دینی و سیاسی تاثیر گذاشته بود

امام جمعه شهر قوشچی گفت: خوشبختانه پس از چند سال که از رحلت امام خمینی(ره) می‌گذرد شاهد هستیم که جامعه روز به روز به سمت پیشرفت و وحدت حرکت کرده و در این راستا، وحدت در ابتدا باید از فکرها شکل گیرد.
امام خمینی(ره) شخصیتی بود که در تمامی حوزه‌های دینی و سیاسی تاثیر گذاشته بود
حجت‌الاسلام حیدر عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) شخصیتی بود که در تمامی حوزه‌های دینی و سیاسی تاثیر گذاشته بود اظهار داشت: از جمله در وحدت جامعه اسلامی و بین شیعه و سنی، تاثیر مطلوبی گذاشته بود.

وی افزود: گر چه پیش از امام خمینی(ره) یعنی امثال سیدجمال‌الدین‌ها این مسیر را باز کرده بودند اما بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی آن راه را تکمیل‌تر کرده و آن را به عنوان شعار و وحدت‌کلمه مطرح کرد و نیز مسلمانان را دعوت کرد که اگر اتحاد داشته باشند و اگر هر مسلمانی یک سطل آب بریزد، اسرائیل را سیل می‌برد.

امام جمعه شهر قوشچی گفت: پس این خود نشان داد که اگر مسلمانان با یکدیگر وحدت داشته باشند می‌توانند بر استعمار غرب و شرق غلبه کرده و متفکرانی که کتاب‌ها و نظریات امام خمینی(ره) را مطالعه کردند مروج این افکار شدند.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه پس از چند سال که از رحلت امام خمینی(ره) می‌گذرد شاهد هستیم که جامعه روز به روز به سمت پیشرفت و وحدت حرکت کرده و در این راستا، وحدت در ابتدا باید از فکرها شکل گیرد.

حجت‌الاسلام عباسی گفت: امروز شاهد هستیم که فکر وحدت بیش از سایر افکار مورد قبول جامعه اسلامی و به ویژه جوانان است.

وی اظهار داشت: امام خمینی(ره) همان افکار را بر پایه افکار و اندیشه‌ها بنا کرد و اندیشمندان آزاد مسلمان و غیر مسلمان زمانی که افکار امام(ره) را خواندند مشاهده کردند که کاملا با لیبرالیسم و کمونیسم تفاوت دارد؛ اسلام یک مکتب تام و تمام است که در تمامی عرصه‌های اقتصادی، سیاسی، تربیتی و فرهنگی حرفی برای گفتن دارد.

حجت‌الاسلام عباسی گفت: همین سبب شد که مکتب امام خمینی(ره) ادامه یابد چون خداوند متعال وعده داده که این قرآن تا قیامت ادامه خواهد داشت و اسلام از بین نخواهد رفت.

وی تصریح کرد: بر این اساس امام خمینی(ره) این مسئله را سیاسی و جهانی کرد و خوشبختانه همچنان هم ادامه دارد.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcdzk0kzyt0n56.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما