تاریخ انتشار۱۵ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۶:۱۷
کد مطلب : 595713
ماموستا ملاحسین عینی در گفت‌وگو با تقریب:

امام خمینی(ره) را باید احیاگر اسلام در یکصدسال اخیر دانست

امام جمعه شهر نوسود گفت: امام خمینی (ره) با انقلاب و قیام خود علیه نظام ستمشاهی زمینه ای برای احیای دوباره اسلام در کشور و جهان شد.
امام خمینی(ره) را باید احیاگر اسلام در یکصدسال اخیر دانست
ماموستا ملاحسین عینی در گفت وگو با خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب ضمن تسلیت سالگرد رحلت جانگداز امام خمینی رضوان الله تعالی علیه اظهار داشت: امام خمینی (ره) با انقلاب و قیام خود علیه نظام ستمشاهی زمینه ای برای احیای دوباره اسلام در کشور و جهان شد.
 
امام جمعه شهر نوسود در ادامه سخنان خود گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل، اسلام راستین دوباره چهره خود را بر همه ما نمایان ساخت بنابراین باید امام خمینی(ره) را احیا گر اسلام در یکصدسال اخیر دانست.
 
این عالم اهل سنت در بخش دیگری از سخنان خود افزود: از سوی دیگر جایگاه روحانیت و طلاب که در دوران ستمشاهی که به نوعی در انزوا قرار گرفته بود با پیروزی انقلاب اسلامی دوباره در جایگاه اصلی خود قرار گرفت و امروز شاهد به ثمر رسیدن زحمات روحانیون و حوزه های علمیه در کشور در راستای معرفی اسلام راستین هستیم.
 
این عالم اهل سنت در ادامه با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران بر اساس دیانت و معنویت پایه‌گذاری شده است، خاطرنشان کرد: امام خمینی برای پیروزی بر نظام ستمشاهی مهمترین کاری که در اولویت قرار داد توجه به وحدت و انسجام ملت ایران بود به نوعی که در این قیام و در مسیر این حرکت مردمی یک وحدت بی نظیر در بین مبارزین مسلمان وجود داشت.
 
ماموستا عینی در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) به عنوان یک ناجی و یک رهبر بارز در عالم اسلام شناخته می شود.
 
این عالم برجسته دینی گفت: امام خمینی با وجود اینکه از قدرت معنوی والایی برخوردار بود در زندگی سیاسی از قدرت بالایی در جهان برخوردار بود اما در زندگی خود اسوه و نماد قناعت و یک زندگی پیامبرگونه داشت.
 
انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdchzmnmx23nwqd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما