تاریخ انتشار۱۵ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۱۹
کد مطلب : 595758

رهبری امام خامنه‌ای سبب یکپارچگی امت اسلامی شد

امام جمعه پیرانشهر گفت: با وجود رهبری امام خامنه‌ای تاکنون، نظام در راستای وحدت و یکپارچگی امت اسلامی و به ویژه میان جامعه شیعه و سنی پیشرفت بسیاری کرده و شاهد انسجام مطلوبی در جامعه هستیم.
رهبری امام خامنه‌ای سبب یکپارچگی امت اسلامی شد
ماموستا محمدصالح هاشم‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، با تسلیت ارتحال امام خمینی(ره) اظهار داشت: بی‌تردید تمامی اقدامات و اعمالی که امام خمینی(ره) در طول حیات پربرکت خویش انجام داد، پسندیده و سنجیده و با درایت بوده است.

وی تصریح کرد: پس از رحلت امام(ره) نیز امام خامنه‌ای به عنوان رهبر انقلاب اسلامی انتخاب شده و وصیت ایشان این بوده که امام خامنه‌ای از انسان‌هایی است که می‌تواند سکان‌دار این نظام باشد و با وجود ایشان نیز تاکنون، نظام در راستای وحدت و یکپارچگی امت اسلامی و به ویژه میان جامعه شیعه و سنی پیشرفت بسیاری کرده و شاهد انسجام مطلوبی در جامعه هستیم.

امام جمعه پیرانشهر گفت: یکی از برکات و رهنمودهای امام راحل(ره) این بود که شخصیتی مانند رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان سکان‌دار این نظام انتخاب شد تا بتواند وحدت را در جامعه به نحو احسن به پیش ببرد و نظام جمهوری اسلامی ایران بتواند در منطقه و جهان یکی از نظام‌های پرطرفدار و موفق امروز باشد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه راه امام خمینی(ره) مقطعی نبود افزود: راه امام راهی است که ادامه دارد و خوشبختانه هم‌اکنون نیز پیشرفت‌های بسیاری حاصل شده و هیچ مشکل یا پسرفتی وجود ندارد همانگونه که دشمن بیش از همیشه تلاش کرده تا با جنگ اقتصادی و تحریم‌ها، مردم را نسبت به نظام دلسرد کند اما خوشبختانه نظام به راه خود ادامه داده و بسیار هم موفق است.

ماموستا هاشم‌آبادی در ادامه با اشاره به اینکه برای تحقق اهداف امام خمینی(ره) در راه وحدت، به غیر از عمل به قرآن باید توصیه‌های ایشان را در رابطه با وحدت شیعه و سنی عمل کرده و از تفرقه پرهیز کرد تصریح کرد: بی‌تردید اگر به توصیه‌های عبد صالح خداوند در رابطه با وحدت بین مسلمانان عمل شود همواره موفق خواهیم بود بنابراین مسئولان باید بیش از پیش به وحدت مذاهب اسلامی توجه کنند چون دشمن بر روی این مسائل تمرکز کرده و به دنبال روزنه برای سواستفاده است.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcgnn9n7ak9yu4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما