تاریخ انتشار۱۶ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۸:۴۸
کد مطلب : 595775
مولوی عبدالهی اسکندر در گفتگو با تقریب:

امام خمینی(ره) بر استقلال مسلمانان بر پایه وحدت تاکید داشتند

خطيب جمعه اهل سنت اسديه خراسان جنوبي، بیان کرد: امام عزیز از آغاز انقلاب اسلامی قدرت و تقویت بنیه اسلام را در وحدت و تقریب مذاهب اسلامی می دیدند؛ صحبت های امام راحل(ره) بسیار جامع و در محوریت اسلام بود و به یک مذهب ختم نمی شد.
امام خمینی(ره) بر استقلال مسلمانان بر پایه وحدت تاکید داشتند
مولوي سيد احمد عبداللهي اسكندر خطيب جمعه اهل سنت اسديه خراسان جنوبي در گفتگو با خبرنگارحوزه اندیشه خبرگزاری تقریب ضمن تسلیت به مناسبت ایام ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و با اشاره به اندیشه تقریبی ایشان و تأثیرات این نگرش بر جهان اسلام، اظهار داشت: امام خمینی (ره) در حقیقت یک شخصیت استثنایی و کم نظیر در عصر حاضر بودند؛ از جمله خواسته های ایشان که مورد تاکید قرار می دادند مسئله وحدت و عزتمندی امت اسلامی بوده است.

مولوی عبداللهی اسکندر، افزود: ایشان پیوسته بر مبارزه با ابرقدرت های منطقه ای و جهانی و زورگویان عالم تاکید داشتند و به استقلال مسلمانان بر پایه وحدت اشاره می کردندو به بیداری اسلامی دعوت می نمودند.

وی ادامه داد: امام عزیز از آغاز انقلاب اسلامی قدرت و تقویت بنیه اسلام را در وحدت و تقریب مذاهب اسلامی می دیدند.

خطيب جمعه اهل سنت اسديه خراسان جنوبي، تصریح کرد: صحبت های امام راحل(ره) بسیار جامع و در محوریت اسلام بود و به یک مذهب ختم نمی شد؛ ایشان روز جهانی قدس را در حمایت از ملت مظلوم فلسطین نام گذاری کردند.

وی عنوان کرد: ایجاد هفته وحدت در بدو پیروزی انقلاب اسلامی بر پایه نزدیک نمودن افکار و اشتراکات مسلمانان انجام گرفت که مسلمانان را از افکار پلید و اختلاف برانگیز دور سازند.

وی در پایان تاکید کرد: در واقع ایشان با رویکردی وحدت آفرین پیوسته تلاش نمودند جامعه اسلامی را بیدار و آگاه نگاه داشته و در جهت حفظ اسلام وتقویت قدرت امت اسلامی گام بردارند.

انتهای پیام/
 
https://taghribnews.com/vdcfetdttw6d1ea.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما