تاریخ انتشار۱۶ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲:۵۸
کد مطلب : 595777
آخوند قربانپور در گفتگو با تقریب:

وظیفه امت اسلام است که میراث گرانبهای امام خمینی(ره) را حفظ کند

عالم اهل سنت بیان کرد: امام(ره) در دوران قیام و تشکیل حکومت اسلام با عدالت و سعه صدر همه ملت های مسلمان را با یک چشم می دیدند و تمام قومیت ها و مذاهب را یک بدنه واحد دراین نظام الهی می دانستند.
وظیفه امت اسلام است که میراث گرانبهای امام خمینی(ره) را حفظ کند
آخوند احمد قربانپور از اساتید برجسته اهل سنت ترکمن در شرق استان گلستان در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و با اشاره به اندیشه تقریبی ایشان و تأثیرات این نگرش بر جهان اسلام، اظهار داشت: برای همه جهانیان به ویژه یاوران امام راحل(ره) این مسئله شفاف است که رویکرد های فقهی ، حکومتی و ابعاد دیگر زندگی ایشان برای همگان مبین است.

آخوند قربانپور، افزود: خصوصا رویکرد و بینش تقریبی ایشان در دوران قیام و تشکیل حکومت اسلام که با عدالت و سعه صدر همه ملت های مسلمان را با یک چشم می دیدند و تمام قومیت ها و مذاهب را یک بدنه واحد دراین نظام الهی می دانستند.

وی ادامه داد: ایشان می فرمایند هر کس میان شیعه و سنی تفرقه بیافکند نه شیعه است و نه سنی؛ این کلام تاریخی ایشان را باید با آب طلا نوشت و همگان سر لوحه امورات خود قرار دهند.

وی عنوان کرد: توصیه و وظیفه امت اسلام است که این میراث گرانبها یعنی کشور اسلامی ایران که با خون شهدا پاسداری و آبیاری شده است را به خوبی حفظ نمایند.

وی اضافه کرد: باید در برهه حساس و به ویژه ایام سالگرد ایشان، مراقبت های لازم را داشته باشیم؛ در زمانی که نزدیک به رقابت های انتخاباتی مجلس هستیم، باید همگان وحدت را سرلوحه کار خود قرار دهند و از توصیه های ایشان درس بگیرند.

وی در پایان با اشاره به اهمیت وحدت در میان کشورهای اسلامی و به ویژه ایران اسلامی، تاکید کرد: مسئولین باید از منافع شخصی خود دست کشیده و با تمام وجود خود را در خدمت اسلام  ومسلمین قرار دهند و ستون های اسلام و وحدت را مستحکم کرده و به مانند حضرت امام دلسوزانه و به مانند پدر خود را وقف این انقلاب و نظام کنند.
 
انتهای پیام/
 
https://taghribnews.com/vdchqmnmq23nwqd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما