تاریخ انتشار۱۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۹:۰۳
کد مطلب : 595868
ماموستا غفاری در گفت‌وگو با تقریب:

"اسلام" پیروز نهایی میدان کفر/اگر مسلمانان متحد نباشند اندلس تکرار خواهد شد

مدرس علوم دینی اهل سنت بیان کرد: استکبار جهانی به این واقعیت رسیده است که جمهوری اسلامی ایران در حال ترویج اسلام واقعی در دنیا است.
"اسلام" پیروز نهایی میدان کفر/اگر مسلمانان متحد نباشند اندلس تکرار خواهد شد
ماموستا "بهرام غفاری"، مدرس علوم دینی کردستان با اشاره به این مطلب که با ظهور اسلام به جامعه انسانی روحی تازه دمیده شد، به خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب گفت:  از آغاز اسلام تاکنون همواره دشمنانی وجود داشتند که مصمم به نابودی اسلام یا پیشگیری از تأثیرگذاری آن در جهان بودند. استکبار جهانی به این نتیجه رسیده است که جمهوری اسلامی ایران در حال ترویج اسلام واقعی به دنیا است.
 
وی ادامه داد: بعد از گذشت چند دهه از ظهور اسلام نه تنها این دین نابود نشده است بلکه  هر روز در حال گسترش بوده و پیروان زیادی پیدا کرده است. البته در این بین استکبار جهانی با هر روشی که به ذهن انسان خطور میکند، سعی کرده است تا اسلام اصیل را از بین ببرد. هر چند در این راه تمام تلاش خود را بکار گرفته است ولی به آن نتیجه مطلوبی که خواستارش بود نرسید.
 
مدرس علوم دینی تاکید کرد: آن هنگام که استکبار جهانی تمام مسیرها را برای تخریب اسلام آزمود و به نتیجه مطلوب نرسید از راه "اسلام هراسی" خصوصا "ایران هراسی" دست بکار شد تا شاید بتواند از این طریق ضربه ای به مسلمانان وارد کند.
 
ماموستا غفاری یادآورشد: دراین بین اندکی از مسئولین کج سلیقه اقداماتی انجام می‌دهند که طبق خواسته دشمنان است. ولی اگر شیعه و سنی و در یک کلام ما مسلمانان پیرو فرهنگ ناب اسلامی باشیم، آن را ترویج دهیم و خام سخنان نظام سلطه دررسانه های جمعی نشویم قطعاً اسلام پیروز نهایی این میدان خواهد شد.
 
وی با اشاره به این مطلب که مسلمانان با مشکلات زیادی روبرو هستند، خاطرنشان کرد: وظیفه مبلغین و سخنوران است که اسلام ناب و اصیل را به مردم معرفی کنند و با معرفی آن به مردم قطعا می‌توان جلوی اسلام‌هراسی را گرفت.
 
 
"اندلس" تکرار خواهد شد اگر "متحد" نباشیم
این مدرس علوم دینی کردستان با بیان این واقعیت که اگر با اسلام‌هراسی مبارزه نکنیم جریان اندلس دوباره تکرار خواهد شده، گفت: استعمارجهانی می خواهد آن گونه که اسپانیای قدیم را از اسلام جدا کرد، جمهوری اسلامی ایران را که در حال پیاده کردن اسلام اصیل در دنیا است را از جهان اسلام جدا کند.
 
ماموستا غفاری در پایان با اشاره به این مطلب که "تقریب مذاهب" جایگاه بسیار رفیعی در بین شیعیان و اهل سنت دارد، تصریح کرد:  امام خمینی (ره)  که در آن زمان از اهداف شوم  استعمار آگاهی داشتند، مجمع تقریب را بنیانگذاری کردند. در این بین این سازمان باید رسالتی که جمهوری اسلامی بر دوشش گذاشته است را به نحو احسن اجرا کند.
 
انتهای پیام/
 
 
https://taghribnews.com/vdciqwawvt1a3v2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما