تاریخ انتشار۱۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۴:۳۸
کد مطلب : 595929
ماموستا مختار فرجی در گفت‌‎وگو با تقریب:

تربیون آزاد علمای اهل سنت از دستاوردهای انقلاب اسلامی است

امام جمعه شهرک گریزه سنندج آزادی دینی و مذهبی را یکی از دستاورد انقلاب اسلامی برای جامعه اهل سنت برشمرد و خاطرنشان کرد: ایران اسلامی یک حکومت شیعی دارد ولی خوشبختانه تا به امروز علمای اهل سنت دارای تربیون بوده و آزادانه نظرات خود را بیان کرده اند.
تربیون آزاد علمای اهل سنت از دستاوردهای انقلاب اسلامی است
ماموستا مختار فرجی امام جمعه شهرک گریزه سنندج در گفت و گو با خبرگزاری تقریب، به موضوع "خدمات انقلاب اسلامی در درجه اول به امت اسلامی و مخصوصاً به اهل سنت " اشاره کرد و اظهار داشت: اولین دستاورد انقلاب اسلامی به حوزه اهل سنت ایجاد مودت و اتحاد بین مذاهب اسلامی بود، در نهضت امام خمینی (ره) مسئله اصلی مسئله اسلام بود، لذا وقتی که ما نیاز به اسلام داریم، اینجا حجت بر تمام مسلمین روشن و کامل است و آن زمانی که امام خمینی (ره) ندا می دادند ای مسلمانان به داد اسلام برسید دیگر اصلا بحث شیعه و سنی مطرح و مهم نبود.
 
ماموستا فرجی تصریح کرد: خوشبختانه بین مذاهب شیعه و سنی اکثر موراد کاملا مشترک است و فقط در موارد بسیار جزئی بحث است؛ زمانی که خالق، رسول، قبله، قرآن، کعبه، دین، حج، نماز و.... یکی است و حتی بسیاری نظریات کاملا مشترک و یا بسیار بهم نزدیک است لذا با این همه اشتراکات، ایجاد تفرقه جفا به اسلام عزیز و رسول خدا (ص) است که فقط به چند مسئله بسیار جزئی توجه داشته باشیم و خدای ناکرده بین مسلمین انشقاق بوجود بیاوریم.
 
این عالم اهل سنت نزدیکی قلوب همه آحاد ملت را دستاورد انقلاب اسلامی عنوان کرد و ابراز داشت: علما و مردم اهل سنت همواره از همان آغازین انقلاب اسلامی و در دوران هشت سال دفاع مقدس و اکنون نیز در جنگ نرم دشمن همواره همراه ملت ایران اسلامی عزیز بوده و خواهند بود و در این راه مقدس خون شهدای هر دو مذهب در راه عزت و وحدت کشور در هم آمیخته شده است.
 
امام جمعه شهرک گریزه سنندج آزادی دینی و مذهبی را یکی از دستاورد انقلاب اسلامی برای جامعه اهل سنت برشمرد و خاطرنشان کرد: ایران اسلامی یک حکومت شیعی دارد ولی خوشبختانه تا به امروز علمای اهل سنت دارای تربیون بوده و آزادانه نظرات خود را بیان کرده اند.

ماموستا فرجی تاکید کرد: متاسفانه در فراز و نشیب های این انقلاب در اثر دسیسه های دشمن و تحریم های ظالمانه و همچنین کوتاهی برخی از مسئولین مشکلات معیشتی مردم زیاد شده است، لذا طبق دستورات خدای متعال در قرآن کریم باید در راستای رفع مشکلات کشور با هم تعاون و وحدت رویه داشته باشیم و در کارهای نیک با هم همکاری کنیم  «وَتَعَاوَنُوا عَلَى الْبِرِّ وَالتَّقْوَىٰ » (مائده /2).
 
این عالم اهل سنت اذعان کرد: امروز نه تنها بسیاری از مدیران استانی کردستان اهل سنت هستند بلکه در سطح مدیران ارشد کشوری نیز از وجود نیروهای اهل سنت همچون دریادار شهرام ایرانی استفاده شده است؛ لذا در طول عمر انقلاب اسلامی همواره اهل سنت آزادانه در عرصه های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی آزادی عمل وجود داشته است.
 
امام جمعه شهرک گریزه سنندج تصریح کرد: انقلاب اسلامی انقلاب مستضعفین و محرومین بود و در همین راستا هر آنچه امکانات در شهرهای بزرگ موجود است برای شهر و روستاهای محروم مرزی هم فراهم شده است و امروز می بینیم در کردستان و در مناطق صعب العبور کوهستانی آب، برق، گاز، تلفن، اینترنت، جاده و ... همه و همه فراهم شده است و این همان عدالت اجتماعی و اقتصادی است که از برکت انقلاب اسلامی به منصه ظهور درآمده است.
 
ماموستا فرجی در پایان افزود: دشمنان اسلام و دشمنان اتحاد و اخوت ایران اسلامی عزیزمان در این مدت 44 سال هیچ گاه از دسیسه های خود چه نظامی، فرهنگی، اقتصادی و ... علیه مردم مظلوم ولی مقتدر کشورمان کوتاهی نکردند ولی به همت جوانان این مرز وبوم چه شیعه و چه سنی آن تهدیدات را به فرصت تبدیل کردند و موجب شدند که بر عزت ایران اسلامی هر روز افزوده شود.
 
انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcgxn9nyak9yy4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما