تاریخ انتشار۱۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۸:۳۴
کد مطلب : 595931
حجت‌الاسلام عباسی در گفت‌وگو با تقریب:

شعار"نه شرقی، نه غربی جمهوری اسلامی" ریشه در روایات اسلامی دارد

امام جمعه شهر قوشچی گفت: ایران اسلامی به سمت وحدت مذاهب به پیش می‌رود و رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز بارها فرمودند که مراقب شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی باشید.
شعار"نه شرقی، نه غربی جمهوری اسلامی" ریشه در روایات اسلامی دارد
حجت‌الاسلام حیدر عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) شعار"نه شرقی، نه غربی جمهوری اسلامی" را بسیار برجسته کرد اظهار داشت: این شعار ریشه در روایات اسلامی داشته تا جایی که در تعالیم امام محمدباقر(ع) و امام صادق(ع)آمده است که اگر به شرق و غرب بروید هیچ علمی را مگر در درگاه اهل‌بیت(ع) پیدا نخواهید کرد.

وی افزود: بی‌شک مکتب شرق و غرب به درد اسلام نمی‌خورد به همین سبب اگر جهان اسلام اتحاد نداشته باشد، هم شرق و هم غرب آنها را به عنوان مستعمره خود درآورده و اسلام را چپاول می‌کند همانگونه که در سایر کشورها همین کار را انجام داده است.

امام جمعه شهر قوشچی گفت: بر این اساس همانگونه که آمریکا به صورت مستقیم به عربستان می‌گوید که تو گاو شیرده هستی، این بدین معنا است که یک کشور مسلمان، برده یک کشور کفر شده است بنابراین امام خمینی(ره) شعاری را داد تا بیداری اسلامی اتفاق افتد تا در این صورت، وحدت اسلامی شکل گیرد و بی‌شک از جهالت است که مسلمانان خون همدیگر را می‌ریزند و با یکدیگر اختلاف دارند.

وی تصریح کرد: زمانی که بیداری اسلامی اتفاق افتاد، این وحدت جایگاه خود را پیدا می‌کند و مسلمانان به این فکر می‌افتند که چرا باید برده کفر باشند در حالی که قرآن این اجازه را نمی‌دهد و حتی این کتاب الهی اجازه جنگ میان مسلمانان را نداده و می‌فرماید متفرق نشوید و بر ریسمان الهی چنگ زنید.

حجت‌الاسلام عباسی گفت: بی‌تردید تفکر سبب اتحاد هر چه بیشتر شده و خواهد شد و امام خمینی(ره) در اوج قدرت خود حمایت خود از جامعه مسلمانان از هر نژاد، مذهب، قبیله و قومی را قطع نکرد و از فلسطین سُنی و از افغانستان و عراق آن زمان به شدت حمایت کرد و پس از رحلت ایشان نیز امام خامنه‌ای همین راه را ادامه دادند.

وی افزود: همین مسئله نشان می‌دهد که ایران اسلامی به سمت وحدت مذاهب به پیش می‌رود پس این تفکر سبب وحدت بیشتر خواهد شد و رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز بارها و بارها تاکید کرده‌اند که مراقب شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی باشید چون آنها می‌خواهند مسلمانان را به جان هم اندازند.

امام جمعه شهر قوشچی بیان کرد: بر این اساس، بزرگترین حرکتی که امام خمینی(ره)انجام داد، معیاری برای اسلام تعریف کرد چون پیش از آن هر کسی برای خود افکار و اندیشه داشته و کسی نمی‌دانست شیعه و سنی به چه معنی است اما امام خمینی(ره) مذاهب اسلامی را تعریف کرد و فرمود اگر سنی و شیعه به غیر از این باشند، به عنوان دشمنان مسلمانان و برادران شیطان هستند.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcjtieivuqehhz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما