تاریخ انتشار۱۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۴۱
کد مطلب : 595932
ماموستا هاشم نوری در گفت‌‌وگو با تقریب:

عزت بخشی و شناخت هویت اصلی ملت ایران از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی بوده است

امام جمعه اهل سنت شهرستان قروه عنوان کرد: عزت بخشی و شناختن هویت اصلی ملت ایرانی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی بوده است تا جای که ایران اسلامی امروز با قدرت در مقابل دشمنان ایستاده است و با توجه به اینکه توطئه های همیشگی دشمنان جهت کوچک شمردن دستاوردهای انقلاب اسلامی پا برجاست، ولی قطار این نظام با اقتدار در مسیر پیشرفت در حال حرکت است.
عزت بخشی و شناخت هویت اصلی ملت ایران از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی بوده است
ماموستا هاشم نوری امام جمعه اهل سنت شهرستان قروه در گفت وگو با خبرگزاری تقریب، به موضوع "خدمات انقلاب اسلامی به اهل سنت " اشاره کرد و اظهار داشت: انقلاب اسلامی یک نعمت عظیم برای دنیای اسلام و ملت بزرگ ایران است و در این مدت کوتاه چهل ساله خدمات ارزنده زیادی در راستای عدالت سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی داشته است.
 
ماموستا نوری به خدمات بنیادی انقلاب اسلامی اشاره کرد و ابراز داشت: تغییر و تحولات عمرانی از قبیل جاده، برق، آب سالم، گاز، تلفن، مساجد، مدارس، خدمات پزشکی و بهداشتی و ... که جزء نیازهای اولیه هر جامعه است فراتر از انتظار از مرکز کشور تا دورترین نقاط مرزی برای آحاد ملت چه شیعه و چه سنی فراهم شده است.
 
وی عنوان کرد: عزت بخشی و شناختن هویت اصلی ملت ایرانی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی بوده است تا جایی که ایران اسلامی امروز با قدرت در مقابل دشمنان ایستاده است و با توجه به اینکه توطئه های همیشگی دشمنان جهت کوچک شمردن دستاوردهای انقلاب اسلامی پا برجاست، ولی قطار این نظام با اقتدار در مسیر پیشرفت در حال حرکت است.
 
امام جمعه اهل سنت شهرستان قروه تصریح کرد: ایجاد وحدت و اخوت بین مذاهب اسلامی از دیگر دستاورد انقلاب اسلامی است، همچنین ایجاد امنیت ملی و دینی به برکت انقلاب اسلامی به نقطه پایدار رسیده است. در تمام نقاط کشور مذاهب در راستای اجرای فرائض و آداب دینی خود آزاد هستند  و با توجه به ماهیت انقلاب اسلامی، اعتقادات مردم امروز نسبت به گذشته تقویت شده است، و با توجه به آزادی بیان مردم به بسیاری از واقعیت ها پی برده اند.
 
این عالم اهل سنت خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی در راستای وحدت امت اسلامی، توهین به مقدسات مذهبی توسط برخی افراطیون را ممنوع و حرام شرعی اعلام کرده است تا بذر نفاق و تفرقه در امت اسلام پاشیده نشود؛ و در این راستا مقام معظم رهبری پرچمدار وحدت اسلامی هستند که ایشان فرمودند: «آن شیعه‌ای هم که از روی نادانی و غفلت یا گاهی از روی غرض به مقدسات اهل سنت اهانت می‌کند، عرض می‌کنم: رفتار هر دو گروه حرام شرعی و خلاف قانون است.»
 
ماموستا نوری افزود: در مناطق اهل سنت همواره تعلیم و تربیت دینی و احوالات شخصی در مذاهب اسلامی بخصوص فقه امام شافعی (رض) به رسمیت شناخته شده است و به حقیقت همواره اقوام از حقوق سیاسی آزاد برخوردار بودند، آزادی احزاب و تشکلهای سیاسی، انجمن و صنوف تا زمانی که خطوط قرمز و چهارچوب قانون رعایت شده باشد و خدشه ای به امنیت و وحدت وارد نکنند؛ از آزادی فعالیت برخوردار هستند، حتی در چند سال اخیر دیدیم که برخی از سران احزاب حریم قانون را شکستند ولی مورد رأفت اسلامی و دینی نظام جمهوری اسلامی ایران قرار گرفتند.
 
وی در ادامه اضافه کرد: همواره رعایت حقوق شهروندی برقرار بوده است و اگر در برخی موارد مشکل هم پیش آمده است از اغراض افراد بوده است و قانون  در این مورد هیچ نقصی ندارد.
 
امام جمعه اهل سنت شهرستان قروه اذعان کرد: نه تنها در عدالت امکانات در مناطق اهل سنت کوتاهی نشده است، بلکه می توان گفت در بعضی موارد حتی بیشتر از سایر نقاط کشور و فراتر از حد انتظار هم امکانات تخصیص داده شده است و از لحاظ عمرانی دورترین نقاط استان کردستان از امکانات رفاهی امروز برخوردار هستند و این توزیع عدالت از وجود نعمت یک حکومت اسلامی بوجود آمده است.
 
این عالم اهل سنت تاکید کرد: امروز ملت ایران و بخصوص مناطق مرزی باید قدردان این امنیت پایدار باشند، زیرا با وجود امنیت است که سایر موارد اجرا می شود و در این راستا باید به هجمه های دروغین دشمنان اسلام گوش ندهیم  چرا که استکبار نسبت به ملت یکپارچه ایران اسلامی هر روز در حال طراحی یک توطئه جدید هستند.
 
ماموستا نوری متذکر شد: امروز دشمن سعی دارد خدمات ارزنده این نظام را زیر سوال ببرد، مردم باید با بصیرت دوست را از دشمن تشخیص بدهند، خادم  را از خائن جدا کنند، بدانند آن شخصی که خارج از کشور مزدور دشمن شده است و با قدرت رسانه و دلارهای دشمن مردم ما را تحریک به هنجارشکنی می کنند؛  همین افراد به جز خسارت و تباهی و عقب ماندگی چه خروجی برای این ملت داشته اند؟
 
وی یادآور شد: امروز همین تورم های افسارگسیخته که هر روز بر این مردم تحمیل می شود یک طرف قضیه برمی گردد به همان افرادی که مزدور دشمن هستند و در لباس آزادی و حقوق بشر دروغین بانی و حمایت کننده تحریم ظالمانه بیشتر علیه ملت ایران توسط استکبار جهانی هستند؛ لذا این بصیرت می خواهد که مردم راحت دوست را از دشمن بشناسند.
 
امام جمعه اهل سنت شهرستان در پایان توضیح داد: نظام جمهوری اسلامی یک نظام مقتدر است و نظامی برای تمام ملت ایران است و همان طور که در سنگر دفاع یک برادر  اهل تشیع  همراه یک برادر اهل سنت شهید می شوند و خون مطهرشان در کنار هم برای عزت و وحدت ریخته می شود، لذا همه زیر یک پرچم و سقفی به نام جمهوری اسلامی ایران داریم، و وظیفه حفظ و حراست این آب و خاک به عهده تک تک ملت ایران است؛ زیرا دشمن، دشمن است و هر روزی که دشمن برای ایجاد تفرقه وارد کشور شوند خسارت آن برای همه بوجود می آید و به همین خاطر است که امروز دشمن  چشم دیدن هویت اصلی، اقتدار و عزت ایران اسلامی را ندارد.
 
انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcaemnmu49noo1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما