تاریخ انتشار۱۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۴:۲۲
کد مطلب : 596058
ماموستا جمال کریمی در گفت و گو با تقریب:

پانزده خرداد خونین بانه در تقویم ملی ثبت شود

امام جمعه موقت بانه عنوان کرد: چرا در تقویم ملی به 15 خرداد 63 بانه که بیش از 600 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند، هیچ اشاره‌ای نشده و ثبت نشده است؟ این انتظار از مسئولین خدوم می رود که این رویداد مهم را در تقویم ملی ثبت کنند تا نسل های آینده بدانند در چنین روزی دشمنان و استکبار جهانی علیه مردم مظلوم ایران چه جنایتی هولناکی انجام دادند.
پانزده خرداد خونین بانه در تقویم ملی ثبت شود
ماموستا جمال کریمی امام جمعه موقت شهرستان بانه در گفت وگو با خبرگزاری تقریب، اظهار داشت: انقلاب اسلامی با نام امام خمینی (ره) در سراسر دنیا شناخته شد؛ خرداد حاوی رویدادهای بسیار مهمی از تاریخ انقلاب اسلامی است از جمله سالروز ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و قیام خونین پانزده خرداد 1342 که امام راحل فرمودند: پانزده خرداد یک نقطه عطفی است در تاریخ کشور ما که از همان وقت، شروع به فعالیت سیاسی شد و روحانیون از همان وقت خودشان را مجهز کردند. پانزده خرداد یک مصیبتی بود برای ملت ما، لکن مبدأ جنبش بود. پانزده خرداد در عین حالی که مصیبت بود لکن مبارک بود برای ملت که منتهی شد به یک امر بزرگی و آن استقلال کشور و آزادی برای همه مملکت.

ماموستا کریمی تصریح کرد: مردم ولایتمدار و انقلابی شهرستان مرزی بانه پانزده خرداد - پنجم رمضان 1363 به مناسبت سالروز قیام 15 خرداد 1342 و برای تکریم شهدای خونین آن سال در یک راهپیمایی تجمع یافتند؛ زمانی که مردم کاملا تجمع یافتند و امام جمعه وقت در حال سخنرانی بود که به یکباره هواپیماهای جنگی رژیم بعثی مردم بی گناه و مظلوم را بمباران کردند.

امام جمعه موقت بانه عنوان کرد: در این جنایت جنگی بیش از 600 نفر با زبان روزه شهید شدند؛ این جنایت و بسیار دیگر از جنایت های غیر انسانی صدام با حمایت استکبار جهانی علیه مردم مظلوم ایران انجام شد؛ از جمله حملات شیمیایی به شهرهای مرزی همچون سردشت؛ کشورهایی که الان ادعای حقوق بشر دارند چرا در رابطه با جنایت صدام در حمله هوای 15 خرداد 63 به بانه سکوت کردند؟ و یا سازمان ملل کاملا سکوت اختیار کرد!

این عالم اهل سنت ابراز داشت: امروز ملت ایران انتظار دارند آن کشورهای که ادعای حقوق بشر دارند و یا نگران دروغین حقوق بشر در ایران هستند ابتدا وضعیت خود را روشن کنند!

ماموستا کریمی یادآور شد: چرا در هشت سال دفاع مقدس استکبار که امروز مدعی حقوق بشر است تمام تسلیحاتی شیمیایی، میکروبی و کشتار جمعی در اختیار گماشته خود صدام حسین می دادند؟ در آخر هم متجاوز (صدام حسین) و جنایت های جنگی آن هم مشخص شد و باز هم سکوت کردند!

امام جمعه موقت بانه متذکر شد: چرا در تقویم ملی به 15 خرداد 63 بانه که بیش از 600 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند، هیچ اشاره ای نشده و ثبت نشده است؟ این انتظار از مسئولین خدوم می رود که این رویداد مهم را در تقویم ملی ثبت کنند تا نسل ها آینده بدانند در چنین روزی دشمنان و استکبار جهانی علیه مردم مظلوم ایران چه جنایتی هولناکی انجام دادند.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcaminma49now1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما