تاریخ انتشار۱۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۰۵
کد مطلب : 596074
عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در گفت‌وگو با تقریب:

جمهوری اسلامی ایران زمینه و زیرساخت وحدت امت واحده اسلامی را فراهم کرده است

ماموستا فایق رستمی ابراز داشت: امروز در نظام جمهوری اسلامی زمینه و زیرساخت وحدت امت واحده اسلامی کاملاً شکل گرفته است؛ تعداد مراکز و مساجد بعد از انقلاب افزایش و در راستای بهبود وضعیت زیرساختی فرهنگ به‌ ویژه در مناطق اهل سنت اقدامات چشمگیری انجام شده است؛  لذا حضور جدی مسئولان در عرصه فرهنگی نیاز اصلی این دهه از انقلاب اسلامی است.
جمهوری اسلامی ایران زمینه و زیرساخت وحدت امت واحده اسلامی را فراهم کرده است
ماموستا فایق رستمی امام جمعه شهرستان سنندج و عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در گفت وگو با خبرگزاری تقریب،اظهار داشت: امروز به برکت انقلاب اسلامی علمای اهل سنت و اهل تشیع با هم اتفاق نظر و وحدت رویه دارند.
 
ماموستا رستمی تصریح کرد: انقلاب اسلامی نگاه عادلانه‌ای به اقوام و مذاهب ایرانی داشته است که در سایه این عدالت مراکز دینی اهل سنت در نقاط مختلف این کشور افزایش یافته است و از همه مهم تر علمای اهل سنت آزادانه در تریبون های مختلف مسائل و حرف های خود را می زنند بدون اینکه بازخواست شوند و این یکی از برکات انقلاب اسلامی است.
 
عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی عنوان کرد: امنیت پایدار در تمام ایران اسلامی عزیز و بخصوص در مناطق سکونت اهل سنت برخلاف پیش از انقلاب استقرار یافته است.
 
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی بهترین الگو برای وحدت است؛ عنوان کرد: اتحاد میان علمای اهل سنت و تشیع نتیجه این است که انقلاب اسلامی بستر اخوت را میان دو طیف مبارک تشیع و اهل سنت فراهم کرده است؛ ما همه علمای اهل سنت افتخار می کنیم که انقلاب اسلامی این بستر را میان همه امت اسلامی بوجود آورده است، لذا مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی حفظ وحدت در جامعه است.
 
امام جمعه سنندج خاطرنشان کرد: از دستاورد‌های انقلاب اسلامی برای جامعه اهل سنت ایجاد شورا‌های فتوا و افتاست که می‌تواند به تنهایی در موضوعات فقهی و قضایی فتوا لازم را بر اساس فقه امام شافعی صادر کند.
 
ماموستا رستمی تاکید کرد: در مسئله وحدت با توجه به ظرفیت انقلاب اسلامی باید فراتر از این پیش رود چرا که دشمن از وحدت امت اسلامی و بخصوص علمای اهل سنت و تشیع بیم دارد؛ و این نقشه استکبار است که "تفرقه بیانداز و حکومت کن" و در طول تاریخ مشاهده کردیم اگر اتفاق نظر میان امت اسلام باشد دشمن قدرت نفوذ کمتری پیدا می کند.
 
عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی بیان نمود: امروز این وحدت که از ثمرات انقلاب اسلامی است مایه رحمت و برکت برای همه جهان اسلام و بخصوص علمای اعلام اهل سنت است و  به رغم همه مشکلات معیشتی این علما هستند با عهد و پیمانی که با خدای خود بستند « مِنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَىٰ نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ يَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِيلًا» (23 / احزاب) سنگرارشاد، وحدت، اخوت و دعوت مردم به این راه مقدس را هیچ گاه ترک نکردند و این مسئله قطعا تا روز قیمات توسط علماء ادامه  دارد؛ چون مطابق فرمایش رسول خدا (ص) إِنَّ اَلْعُلَمَاءَ وَرَثَةُ اَلْأَنْبِيَاءِ .... یکی از وظایف سنگین علماء و نقش آن دعوت مردم به سوی وحدت و یکپارچگی و برادری است.
 
این عالم اهل سنت ابراز داشت: امروز در نظام جمهوری اسلامی زمینه و زیرساخت وحدت امت واحده اسلامی کاملاً شکل گرفته است؛ علمای اهل سنت آزادانه در مساجد در راستای وحدت تبلیغ می کنند؛ تعداد مراکز و مساجد بعد از انقلاب افزایش و در راستای بهبود وضعیت زیرساختی فرهنگ به‌ ویژه در مناطق اهل سنت اقدامات چشمگیری انجام شده است؛  لذا حضور جدی مسئولان در عرصه فرهنگی نیاز اصلی این دهه از انقلاب اسلامی است.
 
امام جمعه سنندج در پایان یادآور شد: رسول خدا (ص) قبل از ورود به مدینه منوره  سه کار بزرگ انجام داد؛ اول تاسیس مسجد بود چرا که مسجد مکان وحدت و برادری مسلمین است ، دوم - پیمان برادری و نهایتاً سوم -  صلح وآرامش میان همه میان طوائف و این درسی بزرگی برای همه علمای اسلام در راستای وحدت امت واحده اسلام است که در این راستا باید تلاش کنیم.
 
انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdciyqaw5t1a3u2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما