تاریخ انتشار۱۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۶:۳۳
کد مطلب : 596108
آخوند پقه در گفت و گو با تقریب:

قرآن بهترین وسیله نجات فرزندان از مکر و حيله دشمنان است

مدیر دارالقرآن نقشبندیه روستای کُرد از توابع شهرستان آق قلا، گفت: قرآن خود راهی آشکار و بهترین وسیله نجات و موجب مصون ماندن فرزندان از مکر و حيله دشمنان است.
قرآن بهترین وسیله نجات فرزندان از مکر و حيله دشمنان است
آخوند «عبدالرحمن پقه» در گفت و گو با خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب با اشاره به اهمیت دارالقرآن ها و مکتب خانه، اظهار کرد: جامعه ای موفق و پیروز است که افراد آن زیر نظر قرآن و دین مبین اسلام تربیت شوند.
 
به گفته وی؛ داشتن دارالقرآن و مکتب‌ خانه ها در هر منطقه سعادتی بس بزرگ است و بر خانواده ها لازم است که از دوران نوجوانی فرزندان خود را نسبت به فراگیری کلام خدا تشویق کنند چون آنان نسبت به فرزندان خود مسئول هستند.
 
مدیر دارالقرآن نقشبندیه روستای کُرد شهرستان آق قلا از فعالیت حدود 3 دهه این دارالقرآن خبر داد و گفت: این دارالقرآن حدود سه دهه با هدف ترویج فرهنگ قرآنی و دینی برای نوجوانان و جوانان و در زمینه روخوانی و روان خوانی و حفظ جزء 30 فعالیت خود را شروع کرده است.
 
وی افزود: این دارالقرآن در تمام طول سال در خدمت قرآن آموزان و علاقمندان به قرآن کریم است.
 
به گفته وی؛ بیش از 50 نفر در این مکان مشغول به کسب دانش و فراگیری قرآن هستند و در کنار آن کلاس هایی مانند ورزش،  تفریحات سالم، اردو ، برگزاری انواع مسابقات و همچنین آداب زندگی آموزش داده می شود.
 
آخوند پقه کسب رضای الهی را هدف از تعلیم و تربیت در این مرکز قرآنی دانست و گفت: گسترش و معرفی اسلام و سنت ناب محمدی (ص) وظیفه هر مسلمانی است و همه ما در تبلیغ و نشر دین و امر به معروف و نهی از منکر باید کوشا بوده و در عمل به فرامین قرآن و دستورات اسلام همتی مضاعف داشته باشیم.
 
وی ادامه داد: در این برهه از زمان که دشمنان اسلام و انقلاب با انواع ترفند ها و حيله ها سعی در گمراهی جوانان و نوجوانان دارند اهمیت وجود این نوع مراکز بیش از پیش خودش را نشان می دهد.
 
به گفته وی؛ امروز دشمنان اعتقاد و باورهای جوانان ما را هدف قرار داده اند و تمام ابزارهای رسانه ای و تبلیغاتی خود را به کار گرفته اند تا هویت ایرانی - اسلامی را از آنان سلب کرده و آینده آنان را به تباهی کشیده و جامعه ای بی بندبار مانند جوامع غربی ایجاد کنند.
 
انتهای پیام/
 
https://taghribnews.com/vdcgz39n7ak9yq4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما