تاریخ انتشار۱۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۱۵
کد مطلب : 596187
ماموستا ملاعادل غلامی در گفت‌وگو با تقریب عنوان کرد:

دشمن تلاش دارد اسلام را خاستگاه اصلی تروریسم نشان دهد/ مسلمین؛ قربانی اصلی تروریسم

امام جمعه اهل سنت شهرستان قصرشیرین گفت: رسانه ها و امکانات تبلیغاتی دشمن تلاش بسیار فراوانی دارند که هر عمل و جنایت تروریستی را به اسلام و مسلمین نسبت دهند که این یک خیانت بزرگ علیه افکار عمومی جهان است.
دشمن تلاش دارد اسلام را خاستگاه اصلی تروریسم نشان دهد/ مسلمین؛ قربانی اصلی تروریسم
ماموستا ملاعادل غلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه خبرگزاری استان‌های خبرگزاری تقریب اظهار داشت: اسلام ذاتاً دینی ضد خشونت و خونریزی است ولی با این حال استکبار و دشمنان این دین آسمانی تلاش می‌کنند که چهره‌ای بالعکس از اسلام به جهانیان ارائه دهند.
 
امام جمعه اهل سنت شهرستان قصرشیرین گفت: همچنین رسانه ها و امکانات تبلیغاتی دشمن تلاش بسیار فراوانی دارند که هر عمل و جنایت تروریستی را به اسلام و مسلمین نسبت دهند که این یک خیانت بزرگ علیه افکار عمومی جهان است.
 
این عالم اهل سنت افزود: این در حالی است که اسلام خود قربانی اصلی تروریسم در دهه های اخیر بوده است و باید گفت که زادگاه تروریسم نه تنها جهان اسلام نیست بلکه زادگاه واقعی آن در غرب و دیگر کشورهای مدعی حقوق بشر است.
 
ماموستا غلامی تأکید کرد: با این حال دشمن می‌خواهد که اسلام را خاستگاه اصلی خشونت و خونریزی در عصر جدید معرفی کند تا با این کار مسلمین را به انزوا بکشاند و راحت تر بتواند بر ثروت های خدادادی آنها استیلا پیدا کند.
 
امام جمعه اهل سنت شهرستان قصرشیرین عنوان کرد: در این میان وظیفه علمای دین چه علمای اهل سنت و چه علمای اهل تشیع بسیار سنگین است، علما باید افکار عمومی را در جهان اسلام و در خارج از مرزها و در سطح بین المللی به خوبی روشن کنند و چهره واقعی تروریسم و حامیان آن را برای همگان هویدا سازند.
 
وی خاطر نشان کرد: اسلام دین رحمت و مؤدت است تا جایی که در قرآن کریم به عینه دیده می شود که در آیه آیه آن از محبت، نوع‌دوستی و انسانیت یاد شده است بنابراین دینی که کتاب آسمانی آن همواره بر انسانیت، مهربانی و گذشت تأکید دارد، هرگز نمی تواند یک دین خشونت‌طلب باشد.
 
ماموستا غلامی در پایان سخنان خود گفت: باید تلاش کنیم با استفاده از پتانسیل های فرهنگی و مذهبی نه تنها این وصله ناجور؛ یعنی تروریسم را از چهره اسلام پاک کنیم بلکه باید با تبیین درست و مستند، چهره و سیمای واقعی اسلام را به جهانیان و تشنگان معرفت و معنویت بشناسانیم.
 
انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcdj90k5yt0nf6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما