تاریخ انتشار۲۸ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۸:۵۳
کد مطلب : 603718
آخوند کمالی در گفتگو با تقریب:

همدلی و اخوت اسلامی تنها راه مقابله با تشتت و تفرقه افکنی است

مدیر مدرسه خادمیه خراسان شمالی، بیان کرد: اتحاد علمای جهان اسلام می تواند ضمن حفظ مواضع مسلمین عالم اتحاد وانسجام مسلمانان را به نقطه اوج خود برساند تا هیچ دشمنی این جرأت را به خود ندهد امت اسلام را مورد تهدید و ارعاب قرار دهد.
همدلی و اخوت اسلامی تنها راه مقابله با تشتت و تفرقه افکنی است
آخوند گلدی کمالی مدیر مدرسه خادمیه خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب با تاکید بر عدم دودستگی و لزوم توجه بر اخوت اسلامی، اظهار داشت: قرآن کریم مومنین را به برادری و اخوت فرا می خواند و امت ها را به دو دسته کفر و اسلام تقسیم نموده است، از دیدگاه علما اختلافات جزئی در فروعات وجود دارد و اصل دین در بین فرق امت های اسلامی یکسان است.

آخوند کمالی، افزود: جمهوری اسلامی به عنوان ام القرای جهان اسلام با رهبری مقام معظم رهبری تاکنون توانسته نقش مهمی را در وحدت و تقریب مذاهب اسلامی ایفا نماید.

وی تصریح کرد: اتحاد علمای جهان اسلام می تواند ضمن حفظ مواضع مسلمین عالم اتحاد وانسجام مسلمانان را به نقطه اوج خود برساند تا هیچ دشمنی این جرأت را به خود ندهد امت اسلام را مورد تهدید و ارعاب قرار دهد.

وی عنوان کرد: اکنون شیوه استکبار جهانی تغییراتی داشته است که با بهره گیری از فضای رسانه ای و مجازی و القا آن به امت اسلام بر این نظر هستند که در بین مذاهب و امت اسلامی اختلاف و شکاف ایجاد کنند.

وی در پایان تاکید کرد: دشمنان درصدد آن هستند که ام القرای جهان اسلام را به مرحله ضعف و نابودی بکشانند و با فشارهای مختلف اعم از سیاسی و اقتصادی کشورمان را به زانو در آورند و از پیشرفت آن جلوگیری نمایند که متاسفانه کشورهایی هم با آنان همسو شده اند و دانسته یا نادانسته حمایت می کنند.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdccs1qe42bqxm8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی