تاریخ انتشار۲۵ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۵۴
کد مطلب : 606738
شیخ راهبر در گفت وگو با تقریب:

وجود با برکت امام رضا(ع) در شهر مقدس مشهد، مایه برکت و افتخار برای امت اسلامی است

امام جمعه اهل سنت شهرستان بندر لنگه (چارک)، بیان کرد: حضور زائران امام رضا(ع) از مذاهب مختلف در مشهد مقدس برای دشمنان اسلام بسیار سخت است زیرا وحدت مسلمین توطئه های دشمنان را خنثی می کند، هر وحدتی که به اشکال مختلف توسط امت اسلام شکل می گیرد را به تشتت و دودستگی می کشانند.
وجود با برکت امام رضا(ع) در شهر مقدس مشهد، مایه برکت و افتخار برای امت اسلامی است
شیخ مسعود راهبر امام جمعه اهل سنت  شهرستان بندر لنگه (چارک) در گفت وگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب با اشاره به شخصیت جامع و الگو پذیر امام رضا(ع)، اظهار داشت: امام رضا(ع) یک شخصیت جامع در تقوا و اخلاق بوده اند که باید سیره زندگی ایشان الگویی برای سیره امت های اسلامی باشد.

شیخ راهبر ادامه داد: باید از وجود نازنین این امام همام درس بگیریم، ایشان در زهد و تقوا سرآمد بودند و سختی های فراوانی را در زمان حاکمان جاهل و ظالم به دوش کشیدند که مسلمانان را متوجه این مسئله کنند، در راه اسلام باید استقامت کرد.

وی تصریح کرد: امام هشتم علی بن موسی الرضا علیه السلام در کتب اهل سنت و تشیع به عنوان امامی رئوف، مهربان و شخصیتی کامل و جامع بیان شده است، امروزه که ایشان در شهر مشهد مقدس تدفین شده اند، افتخاری برای کشور عزیز ایران است که شخصیتی از سلاله پیامبر اکرم در آن تدفین است.

امام جمعه اهل سنت بندر لنگه عنوان کرد: با توجه به تبلیغات گسترده ضد دین و معنویت که توسط دشمنان اسلام به طور گسترده بر ملت های مسلمان انجام می گیرد، مشاهد می کنیم دلدادگان بسیاری از مذاهب مختلف و ادیان دیگر از کشورهای گوناگون به زیارت ایشان می آیند.

دبیر شورای روحانیت چارک بیان کرد: دشمنان اسلام از ابتدا پیامبران و اولیاء خدا را تحت فشارهای گوناگون اعم از اقتصادی قرار دادند، اما آنان با توکل بر خداوند متعال با عزتمندی سرافراز از امتحان خارج شدند.

وی در پایان تأکید کرد: حضور زائران امام رضا(ع) از مذاهب مختلف در مشهد مقدس برای دشمنان اسلام بسیار سخت است زیرا وحدت مسلمین توطئه های دشمنان را خنثی می کند، دشمنان هر وحدتی که به اشکال مختلف توسط امت اسلام شکل می گیرد را به تشتت و دودستگی می کشانند که الحمدلله ملت عزیز ایران با رهبری زعیم عالیقدر اسلام امام خامنه ای حفظه الله هوشیار و بیدار هستند.

 انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdchx-n-623nvqd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی