تاریخ انتشار۲۳ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۸:۳۴
کد مطلب : 606884
امام جمعه دیواندره در گفت‌وگو با تقریب:

زمان رحلت نبی مکرم اسلام (ص) رسالت به طور کامل ادا شد

ماموستا جلال مرادی با بیان اینکه زمان رحلت نبی مکرم اسلام (ص) رسالت بطور کامل ادا شد؛ عنوان داشت: وقتی دعوت به دین اسلام کامل شد و اسلام بر کل جزیرة العرب مسلط شد و مردم گروه گروه ایمان آوردند، پیامبر صلی الله علیه و سلم احساس کردند که وفات شان نزدیک است.
زمان رحلت نبی مکرم اسلام (ص) رسالت به طور کامل ادا شد
ماموستا جلال مرادی، امام جمعه شهرستان دیواندره در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری تقریب، اظهار داشت: ايام حزن واندوه رحلت جانكاه  نبي مكرم اسلام (صلى الله علیه وسلم ) و شهادت دو فرزند عزيزش حضرات امام حسن و امام رضا(ع) را به محضر عموم مسلمین جهان تسلیت وتعزیت عرض مي كنم؛ لازم به ذکراست كه أصح أقوال در تاريخ وفات حضرت فخر دو عالم نبي خاتم (ص)  در تاريخ اهل سنت ١٢ ربيع الأول است .
 
ماموستا مرادی عنوان کرد: يكي از الطاف الله کریم در بعثت سراج منير بشير نذير حضرت محمد المصطفى (ص)  این است که پیامبر در قوم و یا شهری مبعوث می شود که در جهل و نادانی بسر می برند و زمانی نبی و رسول از دنیا رخت سفر می بندد که رسالت بطور کامل ادا شد، چنانچه رسول الله صلی علیه و سلم زمانی از دنیا رفتند که دین اسلام را بطور کامل به آخرین امت رسانیده و شایستگان بی نظیری را پس از خود به جاي گذاشتند.
 
امام جمعه دیواندره عنوان کرد: وقتی دعوت به دین اسلام کامل شد و اسلام بر کل جزیرة العرب مسلط شد و مردم گروه گروه ایمان آوردند، پیامبر صلی الله علیه و سلم احساس کردند که وفات شان نزدیک است.
 
این عالم اهل سنت خاطرنشان کرد: از علامت ھای نزدیک شدن وفات رسول الله (ص) نزول سوره ی نصر بود (إِذَا جَاءَ نَصْرُ اللَّهِ وَالْفَتْحُ وَرَأَيْتَ النَّاسَ يَدْخُلُونَ فِي دِينِ اللَّهِ أَفْوَاجًا  فَسَبِّحْ بِحَمْدِ رَبِّكَ وَاسْتَغْفِرْهُ ۚ إِنَّهُ كَانَ تَوَّابًا) ترجمه : (ای پیامبر) هنگامی‌که یاری الله و پیروزی فرا رسد؛ و مردم را ببینی که گروه گروه در دین الله داخل می‌شوند. پس به ستایش پروردگارت تسبیح گوی و از او آمرزش بخواه، همانا او بسیار توبه‌پذیر است.
 
وی بیان کرد:دو بار مرور قرآن با جبریل (ع)، تلاوت شد در حالیکه ھر سال یکبار انجام می شد؛ تلاش و کوشش بیشتر او در عبادت، و دو برابر نمودن اعتکافشان در رمضان؛ همه ي اينها صدها دليل ديگر از دلائل صريح و روشن  مذعن  به رحلت جانگداز حضرت ختمي مرتبت سیدنامحمد مصطفى(ص) بود.
 
 ماموستا مرادی در پایان گفت: وفات نبي خدا حضرت محمد(ص) حامل پیامهای زیادی بود كه آخرین پیام در آخرین لحظات عمر گران‌سنگ توصیه به نماز و احترام به حقوق زنان بود كه در اين مختصر مجال بحث نيست.
 
انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcjomemxuqeyoz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی