تاریخ انتشار۲۵ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۲۸
کد مطلب : 607133
امام جمعه اهل‌سنت ارومیه در گفت وگو با تقریب:

امام رضا(ع) در راستای اتحاد بین مسلمانان تلاش بسیاری کرد

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه با تأکید بر اینکه تمامی ائمه‌ اطهار(ع) و خاصه امام رضا(ع) در راستای وحدت و اتحاد بین مسلمانان تلاش کرده و تمایزی میان مسلمانان قائل نشدند گفت: تنها تمایز ایشان در تقوای مسلمانان با هر نوع مذهبی بود.
امام رضا(ع) در راستای اتحاد بین مسلمانان تلاش بسیاری کرد
ماموستا مامد کلشی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، با تسلیت سالروز شهادت حضرت ثامن‌الحجج(ع)، یکی از ستاره‌های آسمان امامت و ولایت امام رضا(ع) به تمامی مسلمانان اظهار داشت: بی‌تردید اهل‌بیت پیامبر اکرم(ص) جزو لاینفک ایمان اهل‌سنت هستند و آنان همواره ارادت خود را نسبت به ائمه‌اطهار(ع) نشان داده و ثابت کرده‌اند.

وی تصریح کرد: حتی امامان اهل‌سنت نیز همواره عشق و ارادت خود را به ائمه و خاصه امام رضا(ع) نشان داده و از سوی دیگر شخصیت‌های بزرگوار جهان اسلام و اهل‌سنت، در اشعار و مدیحه‌سرایی‌های خود نسبت به ثامن‌الحجج(ع) ابراز محبت کرده‌اند.

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه در ادامه با تأکید بر اینکه تمامی ائمه‌اطهار(ع) و خاصه امام رضا(ع) در راستای وحدت و اتحاد بین مسلمانان تلاش کرده و تمایزی میان مسلمانان قائل نشدند گفت: تنها تمایز ایشان در تقوای مسلمانان با هر نوع مذهبی بود تا آنان همواره مردم را به همزیستی مسالمت‌آمیز در زیر امنیت و آسایش و در زیر سایه قرآن و عترت داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: رسول خدا(ص) پیش از رحلت خویش فرمود "من دو چیز گرانبها را در نزد امت اسلامی که یکی قرآن و دیگری عترت یعنی همان اهل‌بیت(ع) است را در بین شما به امانت می‌گذارم".

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdchxqn-x23nvzd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی