تاریخ انتشار۲۶ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۰:۲۴
کد مطلب : 607147
آخوند مارامایی در گفت و گو با تقریب:

سیره امام رضا (ع) بر وحدت مسلمین استوار بود

کارشناس فقه و حقوق دانشگاه مذاهب اسلامی شعبه گنبد کاووس، گفت: مکتب و سیره امام رضا (ع) بر وحدت و همدلی امت اسلامی استوار بود.
سیره امام رضا (ع) بر وحدت مسلمین استوار بود
آخوند «رامین مارامایی» در گفت و گو با خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب با اشاره به شخصیت تقریبی، علمی و وحدت بخش  امام رضا (ع)، اظهار کرد: در گفتمان عقیدتی و فکری آن حضرت اتحاد و انسجام مسلمانان در اولویت قرار داشت.
 
به گفته وی؛ ایشان هیچ وقت اقدامی انجام نمی داد که یکدلی و همگرایی گروه ها و اقوام مختلف اسلامی از هم گسیخته شده و از هم پراکنده شوند.
  
این روحانی اهل سنت شرق استان گلستان با عنوان اینکه مرقد مطهر ثامن الحجج (ع) امروزه زیارتگاه مسلمانان اقصی نقاط جهان شده است، تصریح کرد: بارگاه نورانی این امام غریب امروز شاهد حضور خیل عظیم دلدادگان و عاشقانش از کشورهای مختلف بوده است.
 
وی افزود: اهل سنت استان گلستان گنبد مطهر ایشان را با عنوان «قزل امام» (گنبد طلایی) می شناسند و هر ساله در دسته های مختلف به زیارتش می شتابند.
 
به گفته وی؛ حضور علاقمندان به آن حضرت در سالروز شهادتش اجتماع باشکوهی را در حرم مقدسش رقم زده است.
 
آخوند مارامایی با بیان اینکه قله شکوهمند کمال و فضیلت جایگاه امام هشتم علی بن موسی الرضا (ع) است، ابراز کرد: این امام رئوف از چنان سجایای اخلاقی برخوردار بودند که مورد تحسین دوست و دشمن قرار می گرفتند.
 
وی ادامه داد: مناظرات و مباحثاتی که مامون عباسی جهت بی آبرو کردن ایشان در نزد علما و فضلای عصر برپا کرد شاهد علم و دانش بالایش بود.
  
به گفته وی؛ امام هشتم (ع) در این جلسات علمی آبرو و احترام طرف مقابل را کاملا رعایت می کرد و این اخلاق و فضائل کاملا برازنده ایشان بود.
 
انتهای پیام
https://taghribnews.com/vdcc0mqem2bqxs8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی