تاریخ انتشار۳۰ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۷:۵۹
کد مطلب : 607644
امام جمعه سقز:

تبیین واقعی هشت سال جنگ تحمیلی خود یک دفاع مقدس است

ماموستا محمود ابن خیاط با بیان اینکه تبیین واقعی هشت سال جنگ تحمیلی خود یک دفاع مقدس است؛ عنوان کرد: دفاع از وطن در عصر کنونی برای ما شکل تازه‌ای پیدا کرده است، زیرا هر روز تعداد زیادی از جوانان این مرز و بوم در راه‌های مختلف برای حفظ امنیت و آرامش کشور به درجه رفیع شهادت نائل می‌گردند.
تبیین واقعی هشت سال جنگ تحمیلی خود یک دفاع مقدس است
ماموستا محمود ابن خیاط امام جمعه سقز در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری تقریب، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی بخصوص دوران دفاع مقدس، اظهار کرد: در این هفته دفاع مقدس یاد و خاطره تمام کسانی که جان فدایی برای حفظ آب و خاک میهن اسلامی ما ایران عزیز کردند را گرامی می داریم.

امام جمعه سقز تصریح کرد: در حدیثی از پیامبر مکرم اسلام صلی الله علیه و آله و سلم است که می‌فرمایند: "حب وطن جزئی از ایمان می‌باشد"، لذا رزمندگان ما با قدرت ایمان و حب وطن از آب و خاک خود در مقابل جبهه باطل دفاع کردند.

ماموستا این خیاط عنوان کرد: زمانی که حکومت بعثی عراق که تا دندان مسلح بود  به خاک جمهوری اسلامی ایران یورش برد، اما مردم ایران اسلامی با ایمان راسخ و با رهبری حضرت امام خمینی رحمت الله علیه با تمام توان و با قدرت ایمان در مقابل جبهه استکبار برای حفظ کیان و آب و خاک و وطن ایستادگی کردند؛ لذا با این ایستادگی به خاطر دفاع از تمامیت ارضی کشور هشت سال جنگ تحمیلی؛ دفاع مقدس نام گرفت.

این عالم اهل سنت خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس نه تنها رژیم بعث عراق بلکه تمامی جبهه استکبار به خصوص دولت‌های غربی، رژیم بعث عراق را در حمله به ایران یاری دادند اما ملت سرافراز ایران با دفاع جانانه خود بعد از هشت سال جنگ نابرابر، دشمن را مجبور به عقب نشینی کردند.

وی با بیان اینکه تبیین واقعی هشت سال جنگ تحمیلی خود یک دفاع مقدس است؛ اذعان کرد: در دوران دفاع مقدس حتی یک وجب از خاک پاک میهن به دست اجنبی نیفتاد و دستاوردهای زیادی برای این نظام و انقلاب اسلامی داشت، لذا لازم می بینیم ضمن اینکه این هفته را به تمام رزمندگان و مسئول و مردم با بصیرت ایران تبریک و تهنیت بگویم، باید آن را به صورت کامل برای نسل های جدید تبیین بنمایم.

این عالم اهل سنت متذکر شد: دفاع از وطن در عصر کنونی برای ما شکل تازه‌ای پیدا کرده است، زیرا هر روز تعداد زیادی از جوانان این مرز و بوم در راه‌های مختلف برای حفظ امنیت و آرامش کشور به درجه رفیع شهادت نائل می‌گردند.

ماموستا این خیاط تأکید کرد: یادگاران دوران دفاع مقدس امروز نیز برای دفاع از وطن همانند آن دوران آماده شهادت هستند و هیچگاه اجازه تعرض به خاک پاک جمهوری اسلامی ایران  را به بیگانگان نمی دهند.

وی افزود: امروز می‌طلبد همه مسئولین همان شعار اولیه دوران انقلاب اسلامی که "استقلال آزادی جمهوری اسلامی" بود را به معنای واقعی به منصه ظهور برسانند یعنی استقلال سیاسی فرهنگی اجتماعی خود را حفظ کنیم و آزادی بیان داشته باشیم.

امام جمعه سقز در پایان ابراز داشت: امروزه ما علمای اهل سنت همچون سایر اقشار جامعه آماده هستیم که از این آب و خاک همچون دوران دفاع مقدس با تمام جان و مال خود از کیان وطن و آرمان‌های شهدای انقلاب اسلامی دفاع کنیم.

انتهای پیام/.
https://taghribnews.com/vdceef8pejh87pi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی