> صیانت از تمامیت ارضی ایران اسلامی دفاع ما را مقدس کرد | خبرگزاری تقریب (TNA)
تاریخ انتشار۳۰ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۰۲
کد مطلب : 607657
امام جمعه دیواندره در گفت و گو با تقریب:

صیانت از تمامیت ارضی ایران اسلامی دفاع ما را مقدس کرد

ماموستا جلال مرادی با بیان اینکه صیانت از تمامیت ارضی ایران اسلامی دفاع ما را مقدس کرد؛ عنوان داشت: رزمندگان ما ملت ايران زمين با دفاع از دین، ناموس و تمامیت ارضی ثابت کردند که اگر دشمن در برابر دین ما بایستد ما در برابر تمام دنیای آنها خواهیم ایستاد.
صیانت از تمامیت ارضی ایران اسلامی دفاع ما را مقدس کرد
ماموستا جلال مرادی امام جمعه دیواندره در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری تقریب، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی اظهار داشت: من هم ‌به نوبه خود هفته دفاع مقدس، این هفته ی تاریخ ساز در تاریخ انقلاب رابه عموم‌ ملت حق جو و حق طلب ايران اسلامی تبریک و تهنیت عرض می کنم .

ماموستا مرادی تصریح کرد: در تاریخ ۳۱ شهريور ۱۳۵۹ رژيم بعثی عراق با حمایت همه جانبه جبهه استکبار و با برنامه‌ریزی قبلی و به منظور برانداختن انقلاب نوپا و نظام تازه تاسیس شده جمهوری اسلامی ایران، جنگی نابرابر و  وسیعی را عليه ايران  اسلامی شروع نمود.

امام جمعه دیواندره عنوان کرد:  رييس جمهور عراق که در آن زمان صدام حسین بود، با حاضر شدن در مقابل دوربين‌های تلويزيونیِ عراق، قرارداد ۱۹۷۵ الجزاير را پاره کرد، و شروع تجاوز رژيم بعثی عراق به خاک جمهوری اسلامی ايران را اعلان نمود.

این عالم اهل سنت توضیح داد: این هفته در زمان جنگ به هفته جنگ یا هفته جنگ تحمیلی معروف بود و بعدها به هفته دفاع مقدس تغییر نام یافت؛ چون دفاع ما ایرانیان دفاع از تماميت ارضي ايران اسلامى بود و همه از همان دوران كودكی ياد گرفته ایم كه وطن و خاك ميهن مادر است و دفاع از مادر دفاع از حيثيت است.

ماموستا مرادی ابراز داشت: رزمندگان ما ملت ايران زمين با دفاع از دین، ناموس و تمامیت ارضی ثابت کردند که اگر دشمن در برابر دین ما بایستد ما در برابر تمام دنیای آنها خواهیم ایستاد؛ واقعأ آن روزگاران یاد باد .

وی در ادامه گفت: در خاتمه به دو گوهراز بيانات مقام معظم رهبری ختم مطلب مي دهم؛ « آن عزتی، اعتماد به نفسی، احساس اقتداری که از ناحیه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی معنویت رزمندگان ما و جامعه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی اسلامی ما احساس شد و توانست آن حادثه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی عجیب و شگفت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌انگیز - یعنی پیروزی در دفاع مقدس و شکست نخوردن در مقابل تهاجم این همه دشمن - را رقم بزند، آن خصوصیات، آن خصلتها، برای ملت ما، برای کشور ما، یکی از بزرگترین نیازهاست. » 1388/06/24

 « این هشت سال، مظهری از برترین صفاتی است که یک جامعه میتواند به آنها ببالد و از جوانان خودش انتظار داشته باشد. یعنی دفاع مقدس مظهر حماسه است، مظهر معنویت و دینداری است، مظهر آرمان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌خواهی است، مظهر ایثار و از خودگذشتگی است، مظهر ایستادگی و پایداری و مقاومت است، مظهر تدبیر و حکمت است. » 1388/06/24

انتهای پیام/.
https://taghribnews.com/vdciwyaqyt1auq2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی