تاریخ انتشار۳۰ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۰۳
کد مطلب : 607659
عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در گفت و گو با تقریب:

دفاع مقدس؛ دفاع از دین خدا و شریعت پیامبر (ص) و تمامیت ارضی ایران بود

ماموستا فایق رستمی با بیان اینکه ایمان و وحدت قویترین سلاح ایران در دوران دفاع مقدس بود؛ عنوان کرد: دفاع مقدس؛ دفاع از دین خدا و شریعت پیامبر(ص) و تمامیت ارضی کشور بود، زیرا هدف استکبار در دوران جنگ تحمیلی نابودی تمام ملت جمهوری اسلامی ایران بود.
دفاع مقدس؛ دفاع از دین خدا و شریعت پیامبر (ص) و تمامیت ارضی ایران بود
ماموستا فایق رستمی عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری تقریب، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی بخصوص دوران دفاع مقدس اظهار داشت: سالروز میلاد نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم همچنین سلاله پاکش آن ستاره درخشان حضرت امام جعفر صادق علیه السلام و هفته وحدت همبستگی و یکدلی بین امت اسلامی در راه است ؛ همه ایام با سعادت را به امت اسلامی به خصوص مردم با بصیرت کردستان که سرزمین تمدن و عرفان و فرهنگ است را تبریک عرض می‌نمایم.

ماموستا رستمی تصریح کرد: یکی از اقدامات بسیار مهمی که در تاریخ انقلاب اسلامی رخ داد دفاع شرافتمندانه و همه جانبه جوانان این مرز بوم در دفاع از دین، شرافت، کرامت، آب و خاک خود در مقابل تمام جبهه استکبار بود و حقیقتاً در این راه مقدس فداکاری نمودند.

امام جمعه سنندج عنوان کرد: به راستی که فداکاری و ایثار ملت رشید جمهوری اسلامی ایران در راه تثبیت و اجرای عدالت به حق بود، زیرا  ایثار در دیدگاه اسلام فضیلتی می‌باشد که لازم و ضروری برای سعادت فرد و اجتماع است.

عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اذعان کرد: انسان از مهم‌ترین اثر در تحکیم و روابط و ایجاد علاقه و محبت در بین افراد جامعه دارا می‌باشد و یکی از مهمترین کشفیات اخیر جامعه روانشناسی این است که سعادت انسان جز با فداکاری در راه دیگران حاصل نمی‌شود.

ماموستا رستمی ابراز داشت: خداوند متعال انسان‌ها را به ایثار دعوت نموده و ایثارگران را مورد تمجید و توصیف خود قرار داده است و در سوره حشر آیه شریفه ۹ می‌فرماید: و هم آن جماعت انصار که پیش از (هجرت) مهاجرین (در مکّه به رسول ایمان آوردند و) مدینه را خانه ایمان گردانیدند و مهاجرین را که به سوی آنها آمدند دوست می‌دارند و در دل خود هیچ حاجتی (و حسد و بخلی) نسبت به آنچه (از غنائم بنی نضیر) که به آنها داده شد نمی‌یابند و هر چند به چیزی نیازمند باشند باز مهاجران را بر خویش مقدم می‌دارند (و جانشان به کلی از بخل و حسد و حرص دنیا پاک است) و هر کس را از خوی بخل و حرص دنیا نگاه دارند آنان به حقیقت رستگاران عالمند.

نماینده کردستان در مجلس خبرگان رهبری بیان نمود: واقعاً مردان و زنان با شرف و با غیرت جمهوری اسلامی ایران در آن دوران دفاع مقدس و در آن بحبوحه سختی‌ها در برابر همه متجاوزان شرق و غرب که تعداد آنها قریب به پنجاه کشور می‌رسید و با تمام قوا و تجهیزات بروز دنیا در مقابل کشوری که تازه انقلاب کرده بود که غیر از ایمان به خدا استقامت،صبوریت، وحدت و اتحاد هیچگونه اسلحه مدرن در اختیار نداشتند اما فداکارانه و ایثارگرانه دفاع نمود.

امام جمعه سنندج اعلام کرد: واقعا دفاع ملت ایران اسلامی برای حکمرانی بر ملت و  به ذلت کشاندن دیگران نبود، بلکه برای دفاع از دین خدا و شریعت رسولش (ص) بود؛ همچنین نجات مستضعفان، دفاع از کیان، مملکت، دفاع از شرافت، کرامت و ناموس این مرز و بوم بود.

وی خاطرنشان کرد: دشمن در دوران دفاع مقدس هیچگاه به هیچ کس اعم از پیر و جوان، کودک و زن، شیعه یا سنی رحم نکرد و هر آنچه که از ادوات نظامی و سلاح‌های کشتار دسته جمعی داشتند بر سر این ملت مظلوم ریخت.

ماموستا رستمی گفت: پیروزی جمهوری اسلامی در مقابل جبهه استکبار در دوران دفاع مقدس یک معجزه بود زیرا دشمن در زمان حمله دیگر فرقی بین فارس، عرب، ترک، لر، کرد، بلوچ یاسایر اقوام دیگر را مد نظر قرار نمی‌داد و برای نابودی همه آمده بود.

نماینده کردستان در مجلس خبرگان رهبری افزود: دشمن در زمان جنگ از پیشرفته‌ترین تسلیحات سایر کشورها که در اختیار رژیم بعث قرار داده بودند علیه ملت مظلوم ایران استفاده کرد؛ برای نمونه کردستان از سه ناحیه مورد بمباران شیمیایی قرار گرفت و در یک روز که شهرستان سردشت در اثر بمباران شیمیایی بیش از ۶۰۰ نفر بی گناه به درجه رفیع شهادت نائل گردیدند و یا در حلبچه عراق با بمب شیمیایی رژیم بعث ۵۰۰۰ کودک و نوجوان و زن و بچه مظلومانه به خاک و خون کشیده شدند؛ در این میان کدام سازمان به اصطلاح حقوق بشر این جنایت هولناک و وحشتناک را محکوم کردند، آن زمانی که ۱۸۰ هزار کُرد عراقی توسط رژیم بعث عراق انفال شدند مدافعان به اصطلاح حقوق بشر کجا بودند و یا آن زمانی که ده‌ها هزار نفر از مردم بی‌دفاع کردستان قتل و عام شدند، مدعیان حقوق بشر کجا بودند؟!

وی در ادامه توضیح داد: امروز مدعیان حقوق بشر در تحریم‌های ظالمانه واقعاً چه کسانی را مورد هدف قرار داده‌اند؟ آیا این نیست که همه مردم اذیت و آزار این تحریم‌های ظالمانه را می چشند؟ اینجا مشخص می‌شود که هدف دشمن تمام ملت جمهوری اسلامی ایران می‌باشد! پس می‌طلبد درود بفرستیم بر صبوریت استقامت بصیرت ایثارگری و فداکاری حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و رزمندگان، ایثارگران، مردم با بصیرت و پدران و مادران عزیزی که برای دفاع از این این مرز و بوم جوانان پاک خود را نثار این انقلاب اسلامی کردند؛ لذا امروز همه ما مدیون خون شهدای انقلاب اسلامی می‌باشیم ما باید امروز متوجه باشیم و بدانیم که شهدا چه چیزی را به امانت به دست ما سپرده‌اند.

ماموستا رستمی اضافه کرد: شهدای انقلاب اسلامی فداکاری، استقامت، صبوریت را به امانت دست ما سپرده اند، در واقع اگر امروز کشورهای اسلامی دستخوش تفرقه، قتل ،خونریزی غارت ومنابع خدادادی خود شده‌اند به خاطر این است که دستان ناپاک دشمنان به آن نفوذ کرده است؛ جبهه استکبار قطعاً برای حمایت از ملت‌های اسلامی نیامده‌اند بلکه همواره برای چپاول و غارت اموال آنها می‌آیند.

امام جمعه سنندج اعلام کرد: امروزه خوشبختانه ملت ایران به خوبی دشمن را شناخته‌اند، زمان را به خوبی درک کردند، پس لازم است هر آنچه که دولت در اختیار دارد برای پیشرفت ،عمرانف آبادانی، توسعه اقتصادی و تامین معیشت مردم، اشتغال و به کارگیری نخبگان و جوانان در عرصه‌های مختلف صورت دهد به خصوص استان کردستان که همواره در همه زمینه‌ها برای حفظ نظام جمهوری اسلامی و فرامین رهبری در تلاش بوده‌ و خواهد بود؛ همانطوری که در سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری به این استان مردم این استان نشان دادند با قلبی سرشار از وفاق و اشتیاق از رهبر خودشان استقبال نمودند.

وی اظهار داشت: الحمدلله کردستان دارای پتانسیل ها قوی همچون منابع خدادادی گوناگون، معادن مختلف، اماکن گردشگری، جوانان تحصیل کرده، نخبگان فراوان سیاسی فرهنگی اجتماعی،  اماکن مقدس و عتبات متبرکه،  مراکز علوم دینی و دانشگاه و همچنین  ۴۵۰۰ روحانی شیعه و سنی و ... است که می طلبد که از این ظرفیت در راستای پیشبرد اهداف مقدس نظام اسلامی به درستی مورد استفاده قرار گیرد.

ماموستا رستمی گفت: ما در دفاع مقدس پیروز شدیم، زیرا دشمن به امکانات برتر نظامی خود اطمینان کامل داشت و همین امر دچار محاسبات غلط شد؛ چون ایمان، شجاعت، صبوریت ملت ایران و همچنین قاطعیت، مدیریت و مدبّر بودن رهبران جمهوری اسلامی ایران را نادیده گرفته بودند، علاوه بر این مشیت الهی بر این بود که حتی یک وجب از خاک پاک این مرز و بوم به دست نامحرمان و نااهلان نیفتد.

عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در پایان عنوان داشت: بزرگترین مدال شجاعت نصیب رزمندگان انقلاب اسلامی شد، زیرا واضح‌ترین پیام را شهدای انقلاب اسلامی به سراسر دنیا رساندند؛ که ایران سرزمینی نیست تا دشمن بتواند بر آن سیطره پیدا کند و موفقیت ایران به خاطر این بود که ایران اسلامی قصد تجاوز به هیچ کشوری را نداشت؛ در جنگ تحمیلی نیز فقط نیت و خواسته‌اش دفاع از تمامیت ارضی ملت خود بود و این دفاع از نگاه قرآن یک دفاع مشروع می‌باشد.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcam0nio49nwi1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی