تاریخ انتشار۳۱ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۴۷
کد مطلب : 607721
ماموستا ملارشید ثنایی در گفت وگو با تقریب:

وحدت تمام اقشار جامعه از هر دین، مذهب و قومیتی در دوران مقدس تاریخ ساز شد

امام جمعه اهل سنت شهرستان سرپل ذهاب با اشاره به وحدت تمام اقشار جامعه از هر دین، مذهب و قومیتی در دوران دفاع مقدس اظهار کرد: در این وحدت همه ایرانیان هر کدام به نحوی به صورت مستقیم یا غیرمستقیم رزمندگان اسلام را در خط مقدم یاری می‌دادند و وحدت را تفسیر کرده تا سبب بروز استعدادها شوند.
وحدت تمام اقشار جامعه از هر دین، مذهب و قومیتی در دوران مقدس تاریخ ساز شد
ماموستا ملارشید ثنایی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب ضمن گرامیداشت فرارسیدن هفته دفاع مقدس در سخنانی اظهار داشت: پیروزی انقلاب اسلامی شرایط منطقه را به هم ریخت زیرا پیش از پیروزی انقلاب، جغرافیای سیاسی عالم به دو بلوک شرق و غرب تقسیم شده بود.

امام جمعه اهل سنت شهرستان سرپل ذهاب گفت: با این وجود امام راحل شعار نه شرقی نه غربی، جمهوری اسلامی را اعلام کردند و یک قدرت جدیدی در منطقه و جهان ایجاد شد.

وی افزود: دشمن تصور می‌کرد انقلاب اسلامی را می‌تواند با انحراف یا تحمیل جنگ از بین ببرد، ترورهایی که بعد از انقلاب و در زمان جنگ انجام شد، ناآرامی‌ها در کردستان و دیگر بخش‌های کشور و در ادامه تحریم‌های اقتصادی و تحریم خرید نفت کشور از جمله مواردی بود که دشمن پیاده سازی کرد.

ماموستا ثنایی بیان کرد: صدام تصور می‌کرد با توجه به ضعیف شدن ارتش پس از انقلاب و حمایت آمریکا و متحدانش از او، می‌تواند بر خاک کشور مسلط شده و آن را تجزیه کند، در آن زمان سپاه پاسداران به مانند یک نوجوان در ابتدای شکل‌گیری بود و این موضوع توهمات دشمن را تقویت می‌کرد، با این وجود امام (ره) به گونه‌ای مقابل دشمن ایستاد که دشمن نه تنها در جنگی که فکر می‌کرد در آن پیروز است، شکست خورد، بلکه تا داخل مرزهای عراق هم پیش رفتیم و آن را وادار به تسلیم کردیم.

امام جمعه اهل سنت شهرستان سرپل ذهاب گفت: در دوران دفاع مقدس رژیم بعث از حمایت های متحدان منطقه ای و جهانی خود بهره برد که این دلیل محکمی بر اتحاد همه قدرت‌های دنیا برای تسلیم کردن جمهوری اسلامی ایران بود، اما جمهوری اسلامی ایران با پیروزی در جنگ تحمیلی، مقابل ابرقدرت‌های جهان قدرت خود را در منطقه بسط داد و پس از آن کارشناسان خارجی تحلیل کردند که قدرت سومی در جهان ظهور کرده است که ما با این قدرت به نام ایران خواهیم جنگید.

وی با تأکید بر اینکه این روند جنگ افروزی علیه ایران پس از قطعنامه ۵۹۸ هم ادامه داشت، افزود: با وجود فشارهایی که استکبار بعد از جنگ علیه ایران اعمال کردند، قدرت های جهانی افول پیدا کردند و این امر باعث شد که امروز جمهوری اسلامی به جبهه مقاومت تبدیل شود زیرا زمانی بود که ما برای دفاع از مرزهای کشور می‌جنگیدم ولی امروز دامنه جبهه مقاومت به سواحل مدیترانه و بلندی‌های جولان و سرزمین‌های یمن و افغانستان و سایر کشورها کشیده شده است.

امام جمعه اهل سنت شهرستان سرپل ذهاب درباره نقش امام خمینی(ره) در جنگ هشت ساله، گفت: ایران در تمام جنگ‌هایی که در ۲۰۰ سال گذشته با دشمن داشته است، یا شکست خورده یا بخشی از خاک کشور را به دشمن داده است ولی در جنگ تحمیلی نه تنها چیزی از دست ندادیم بلکه همین جنگ زمینه ای برای اقتدار ایران در آینده که امروز است، گردید.

ماموستا ثنایی تصریح کرد:‌ امام خمینی (ره) روحیه خودباوری و «ما می‌توانیم» را در مردم تقویت کرد و بی گمان امنیتی که امروز در مرزها و منطقه خلیج فارس داریم به دلیل همان ضربه‌ای است که رزمندگان در جنگ هشت ساله به دشمن وارد کردند، امروز آمریکایی‌ها فهمیدند که اگر بخواهند علیه امنیت ایران غلطی کنند، آنچنان پاسخ کوبنده‌ای دریافت می‌کنند که نظیر آن را هرگز ندیده اند.

این عالم اهل سنت با اشاره به وحدت تمام اقشار جامعه از هر دین، مذهب و قومیتی در دوران دفاع مقدس اظهار کرد: در این وحدت همه ایرانیان هر کدام به نحوی به صورت مستقیم یا غیرمستقیم رزمندگان اسلام را در خط مقدم یاری می‌دادند و وحدت را تفسیر کرده تا سبب بروز استعدادها شوند.

ماموستا ثنایی خاطرنشان کرد: باید با یقین گفت که امروز کاری از دست بیگانگان علیه ملت ما بر نمی‌آید و اگر این دو عنصر یعنی اتکا به خداوند و نیروی مردمی را در کارهای خود شریک کنیم، در هر زمینه ای موفق خواهیم شد.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcau0ni649nw01.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی