تاریخ انتشار۱۲ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۹:۱۶
کد مطلب : 609206
حجت الاسلام احمدی فقیه در گفت و گو با تقریب:

قرآن کریم انسان ها را به تدبر و توجه در مولفه های وحدت دعوت می نماید

استاد حوزه علمیه قم،بیان کرد: مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ضمن ارتباط مستمر با علمای اهل سنت و تشیع، همدلی و وحدت را تقویت کرده و ظرفیت های مناسبی را برای بهره گیری از ظرفیت امت اسلامی ایجاد نمود.
قرآن کریم انسان ها را به تدبر و توجه در مولفه های وحدت دعوت می نماید
حجت الاسلام و المسلمین احمدجواد احمدی فقیه یزدی، استاد حوزه علمیه قم درگفت و گو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب ضمن تبریک به مناسبت هفته وحدت، با تاکید بر تمسک به قرآن کریم و رهنمودهای این کتاب الهی، اظهار داشت: قرآن کریم عظیم ترین منبع مشترک بین مذاهب اسلامی است. قرآن کریم انسان ها را به تعقل ، تفکر در خلقت ، تدبر و توجه در آفاق ، انفس و نفوس گوناگون دعوت کرده است.

وی افزود: خداوند متعال با کلمات "یا ایها الانسان" و "یا ایها الناس" تمام بشریت را مورد خطاب خود قرار داده است و سپس افرادی که دارای صفات با معانی عالیه هستند را "یا ایها الذین آمنوا" خطاب می کند.

این استاد حوزه علمیه قم، تصریح کرد: قرآن کریم با این بیان،  معنای الهی و عالی را در جهان مستقر می سازد و به وسیله آن هر انسانی که دارای انصاف باشد را به اسلام دعوت می کند.

مسئول موسسه آموزش عالي اجتهاد عنوان کرد: سیره اهل بیت علیهم السلام نشان دهنده رویکرد تقریبی آن بزرگواران بوده و در این راستا مقام معظم رهبری با شعار وحدت و تقریب این نهاد رسمی را تاسیس نمودند.

وی در پایان تاکید کرد: مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ضمن ارتباط مستمر با علمای اهل سنت و تشیع، همدلی و وحدت را تقویت کرده و ظرفیت های مناسبی را برای بهره گیری از ظرفیت امت های اسلامی ایجاد نمود.
 
انتهای پیام/
 
https://taghribnews.com/vdcawonii49nwu1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی