تاریخ انتشار۱۲ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۸:۳۹
کد مطلب : 609460
آیت الله مقتدایی در گفت و گو با تقریب:

ایجاد وحدت و یکپارچگی یک امر لازم و وظیفه شرعی و الهی است

عضو مجلس خبرگان رهبری، بیان کرد: تنها وظیفه امت اسلامی در این زمان ایجاد وحدت اسلامی در بین امت اسلامی و در نظام اسلامی است؛ باید یک وحدت کامل و تمام بین ملت داشته باشیم، همه پشتیبان یکدیگر بوده واز این نظام حمایت کنند.
ایجاد وحدت و یکپارچگی یک امر لازم و وظیفه شرعی و الهی است
آیت الله مرتضی مقتدایی، عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت و گو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب ضمن تبریک به مناسبت هفته وحدت، اظهار داشت: استکبار جهانی مخالف نظامی برخواسته از دستورات الهی، پیامبر اسلام(ص) و ائمه اطهار(ع) است و بیم آن را دارد که در صورتی که وحدت در جهان گسترش پیدا کند، برنامه های آنان که برخواسته از چپاول مال مسلمین ، تجاوز و غارت گری است را بر هم زند.

آیت الله مقتدایی، افزود: لذا از ابتدای تشکیل نظام جمهوری اسلامی با این نظام مخالفت کردند و سعی کردند در براندازی این نظام تلاش مضاعف داشته باشند؛ از شکست های متوالی دشمنان اسلام در آسیب رساندن و براندازی این نظام به این نتیجه می رسیم که این نظام مورد توجه و عنایت الهی است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، تصریح کرد: در واقع ملت و مردم هستند که با حضور خود در راهپیمایی ها و مراسمات گوناگون حمایت خود را از نظام دارند و این پشتوانه عظیمی برای این نظام است.

استاد درس خارج حوزه علمیه قم، عنوان کرد: دشمنان از ایجاد تفرقه، اختلاف و تنازع در میان ملت، اقوام و فرقه هایی که در کشور وجود دارد و در میان مذاهب و روسای مذاهب شیعه و سنی، به دنبال آن هستند که مردم را دلسرد کنند که این حمایت از نظام برداشته شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری، بیان کرد: تنها وظیفه امت اسلامی در این زمان، ایجاد وحدت در بین امت اسلامی و در نظام اسلامی است؛ باید یک وحدت کامل و تمام بین ملت داشته باشیم، همه پشتیبان یکدیگر بوده  و از این نظام حمایت کنند و دشمن که تاکنون شکست خورده، از این به بعد نیز شکست بخورد.

وی اضافه کرد: ایجاد وحدت و یکپارچگی بین ملت و دولت یک امر لازم و وظیفه شرعی و الهی است.

وی در پایان با اشاره به روایتی از پیامبر اسلام(ص)، تاکید کرد: پیامبراسلام(ص) می فرماید: " الخَلقُ عِيالُ الله تعالي - فَأحَبُّ الخَلقِ إلَي الله مَن نَفَعَ عِيالَ الله- أو أدخَلَ عَلي أهلِ بيتٍ سروراً وَ مَشيٌ مَعَ أخٍ مُسلِمٍ في حاجَتَهِ أحَبُّ إلَي اللهِ تعالي مِنِ اعتِکافِ شَهرَينِ فِي المَسجِد الحَرام"؛ برای ایجاد دوستی و محبت باید در ذهن داشته باشیم که بهترین کسی که محبوب خداست، آن کسی است که نفعش به مردم و خیرش به عیال الله برسد.
 
انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcceoqex2bqx08.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی