تاریخ انتشار۱۲ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۷:۵۸
کد مطلب : 609779
حجت الاسلام سیدمحمدعلی ساداتی در گفت وگو با تقریب:

برای ترویج اسلام باید سیره رسول اکرم (ص) را الگو قرار دهیم

امام جمعه شهرستان سرپل‌ذهاب گفت: اخلاق، رفتار، سیره پیامبر با دوستان و موضع گیری و منش پیامبر در جامعه، روش تبلیغی و جذب ایشان ، اسوه و الگویی است که ما امروز در ترویج دین اسلام باید از آن استفاده کنیم.
برای ترویج اسلام باید سیره رسول اکرم (ص) را الگو قرار دهیم
حجت الاسلام سیدمحمدعلی ساداتی در گفت‌وگو با خبرنگار استان‌های خبرگزاری تقریب اظهار داشت: پیامبر بعنوان رحمت العالمین اسوه ای از سوی خداوند تبارک وتعالی براساس آیات قرآنی برای همه کسانی که اهل توحید و عبودیت در درگاه خداوند هستند، معرفی شده است. 

امام جمعه شهرستان سرپل‌ذهاب افزود: اخلاق، رفتار، سیره پیامبر با دوستان و موضع گیری و منش پیامبر در جامعه، روش تبلیغی و جذب ایشان ، اسوه و الگویی است که ما امروز در ترویج دین اسلام باید از آن استفاده کنیم.   

وی بیان کرد: تمام مکاتب و فِرق اسلامی، جهت جذب دیگران به اسلام، باید از همین روش و مَنش پیامبر استفاده کنند، که خداوند تبارک وتعالی در قرآن کریم بعنوان خُلق عظیم از این نوع منش پیامبر یاد می کند.   

این استاد حوزه علمیه با بیان اینکه ضرورت به وحدت جامعه اسلامی در مقابل جبهه کفر، گفت: امروز ایران اسلامی مقتدر، با بهره گیری و تمسک به قرآن و اهل بیت (ع) عصمت و طهارت در مقابل ایادی استکبار و کُفر ایستاده است و مسئله فلسطین، دفاع از مردم سوریه عراق، مردم مظلوم افغانستان و سایر مردم ستمدیده، فارغ از نوع گرایش دینی، نیز شاهد و گواه بر این موضوع است که انقلاب اسلامی بعنوان پیرو قرآن و اهل بیت عصمت و طهارت این پرچم مبارزه با استکبار را به دست گرفته است.   

امام جمعه شهرستان سرپل‌ذهاب در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: کسانی که دلسوز دین و قرآن و اهل بیت(ع) پیامبر هستند، این را باید بدانند که امروز ایستادگی در کنار نظام اسلامی و مبارزه با کُفر و طاغوت یک وظیفه شرعی دینی و عقلانی است که به آن بپردازیم. 

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcfe1dv1w6dxea.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی