تاریخ انتشار۲۰ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۵
کد مطلب : 194375
//خبرهايی از مصر//

كشته شدن عناصر تکفیری درشمال سینا/ حمله موشکی به فرودگاه در شبه جزیره سینا

رسانه های مصری از هلاکت شش تن از تروریستها و بازداشت 16 تن در شمال شبه جزیره سینا خبر دادند.
كشته شدن عناصر تکفیری درشمال سینا/ حمله موشکی به فرودگاه در شبه جزیره سینا

به گزارش خبرگزاری تقريب(تنا)، منابع امنیتی در شمال سینا اعلام کردند که نیروهای مبارزه با تروریسم در جریان حمله به مواضع تروریست ها، شش تن را کشتند و 16 مظنون را بازداشت کردند. منابع یاد شده افزودند که سه تن از این افراد، تحت تعقیب بوده اند.
 
در این عملیات دو خانه و چهار مقر و 13 دستگاه موتور سیکلت مورد استفاده تروریستها منهدم شد.
 
حمله موشکی افراد مسلح به یک فرودگاه در شبه جزیره سینا
 
شبه نظامیان مسلح در ساعات پایانی سه شنبه چند فروند راکت به سوی یک فرودگاه مورد استفاده نیروهای پاسدار صلح سازمان ملل در شبه جزیره سینا، شلیک کردند.
 
گروه موسوم به «ولایت سینا» شاخه گروه تروریستی داعش مصر، در حساب توییتر خود مسئولیت این حمله را به عهده گرفته است.
 
هرچند جزئیاتی از این حمله مخابره نشده اما برخی منابع امنیتی می گویند موشکها به داخل فرودگاه و برخی نیز می گویند به بیرون فرودگاه اصابت کرده است.
 
شیعه ستیزی سازمانی در مصر!
 
اظهارات یک متفکر وهابی و موسس سازمانی ضدشیعی در مصر، در برنامه زنده تلویزیونی باعث تنش بین او و مهمان برنامه شد.
 " محمد صابر" که از او به عنوان دبیرکل مرکز مطالعات و تحقیقات ضد شیعه در مصر یاد می شود، درمناظره با عبدالله الناصر دبیرکل اتحادیه گروههای صوفی ، شیعیان را کافر توصیف کرد.
 
صابرمحمد صابر که به عنوان رئیس هیئت مدیره شبکه تلویزیونی ماهواره ای " امجاد " نیز فعالیت دارد، در مصاحبه با شبکه " العاصمه (پایتخت) " مصر ادعا کرد: شیعیان کافرند زیرا هنگامی که اعمال و رفتار آنان را با تعالیم اسلامی تطبیق می دهیم ، اعمال و رفتار آنان را غیراسلامی می بینیم .
 
الناصر مهمان برنامه هم در واکنش به ادعای این تکفیری مصری گفت: جواب چنین افرادی را نمی دهم زیرا این وهابی ها اهداف خاص خود را دنبال می کنند.
 
صابر و گروهی از همفکران وهابی او با حمایت گسترده مالی و فکری عربستان سعودی از ماه گذشته مرکز مطالعات و تحقیقات ضد شیعه مصر تشکیل داده اند.
 
https://www.taghribnews.com/vdcgut9qnak9yw4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما