تاریخ انتشار۲۵ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۴۷
کد مطلب : 194890
فرمانده رزمندگان مسیحی عراق:

داعش دشمن همه انسان هاست

دبیر جنبش مسیحیان ضد داعش با انتقاد از سکوت واتیکان و سازمان های بین المللی در برابر جنایات تکفیری ها، تصریح کرد: اجازه نمی دهیم آنها همه مسیحیان را بدنام کنند.
داعش دشمن همه انسان هاست
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا) "ریان کلدانی" از فرماندهان رزمندگان مسیحی عراق، داعش و تکفیری ها را دشمن تمام انسان ها دانست و گفت: آنها به هر قوم و ملتی حمله می کنند و بسیاری از مسیحیان و ایزدی ها را کشته اند، اما فتوای آیت الله سیستانی به داد همه رسید و عراق را نجات داد.

وی افزود: اقدام آیت الله سیستانی نه فقط برای شیعیان، بلکه برای همه مردم عراق به موقع بود و اکنون می بینید که حتی مسیحیان نیز، به فتوای ایشان عمل کرده اند.

کلدانی اضافه کرد: اگرچه تکفیری ها خیلی ها را، از ایزدی ها گرفته تا دیگر اقلیت ها، کشتند و یا در بازارها به بردگی فروختند، اما به همه دنیا امید می دهیم که پیروز خواهیم شد و در همین استان ها جشن پیروزی خواهیم گرفت.

فرمانده رزمندگان مسیحی درباره سکوت نهادهای مدعی مسیحیت در غرب در برابر جنایتهای داعش، گفت: ما چندین پیام به واتیکان داده ایم که حداقل به صورت شفاهی، داعش و حامیان آنها را محکوم کنند اما پاسخی نشنیده ایم.

وی گفت: وقتی عراق آزاد شود ما به جاهای دیگر خواهیم رفت و دربرابر داعش ایستادگی می کنیم؛ به دنیا نشان دهیم که ما مسیحیان شرق، در لبنان، سوریه و عراق متحد هستیم و نمی گذاریم برخی ها همه مسیحیان را بدنام کنند.
 
https://www.taghribnews.com/vdci35azut1a3v2.cbct.html
مرجع : اسلام تایمز
نام شما
آدرس ايميل شما