کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

موافقت استرالیا با گسترش پهنه عملیات ضد داعش از عراق به سوریه

خبرگزاری ايرنا , 19 شهريور 1394 ساعت 11:28

وزير دفاع استراليا می گوید تعميم عمليات هوايي كشورش از عراق به سوريه عملي و منطقي است اما
اين عمليات نظامي ممکن است تا سال 2018 طول بکشد.


                                                                
  
به گزارش خبرگزاری تقریب (تنا) استراليا که به درخواست باراك اوباما رئيس جمهور آمريكا با حضور در آسمان سوريه و اجرای عمليات ضد تروريستهای داعش كه خود عامل ظهور آن بوده اند، موافقت كرده است حالا می گوید موافق گسترش عملیات از عراق به سوریه است و نخستين عمليات را احتمالا تا چند روز آينده اجرایی خواهد کرد.

كوين اندروز در گفتگو با تلویزیون استرالیا چشم انداز کشورش را براي استقرار نيروي زميني در سوريه رد کرد و گفت:
پيش بيني مدت زمان حضور استرالیا براي پايان دادن به مناقشات غرب آسیا دشوار است و من نمي توانم دقيق پيش بيني كنم اما در حدود 2 تا 3 سال است.

"جولي بيشاپ" وزيرامور خارجه استراليا هم دیروز با نگرانی از همراهی و حمایت سوریه از بشار اسد گفت: با "جان كري " وزيرخارجه آمريكا و نیز همتايان خود در امارات متحده عربي و عربستان سعودي درباره نقش آمريكا در سوريه مذاكره كرده است و در روزهای آینده نیز با نمايندگان كشورهاي اروپايي و غرب آسیا در این باره مشورت خواهد کرد.

وزیرامورخارجه استرالیا که چند ماه قبل به تهران سفر کرده بود پس از بازگشت به کشورش گفت که برای هرگونه همراهی آمریکا درجنگ با داعش با مقامات جمهوری اسلامی ایران نیز مشورت خواهد کرد.

در همین حال "سرگئي لاوروف " وزير امور خارجه روسيه معتقد است مبارزه جامعه جهاني با داعش زماني موثر خواهد بود كه كشورهاي غربي و شركاي آنها درخاورميانه از خواسته خود مبني بر استعفاي بشار اسد به عنوان پيش شرط براي همكاري با ارتش اين كشور صرف نظركنند. 
روسيه و بسياري از كشورهاي جهان حكومت بشار اسد را حكومت كاملا قانوني و وي را رييس جمهور برگزيده كشورهاي عضو سازمان ملل مي دانند.
 


کد مطلب: 204622

آدرس مطلب :
https://www.taghribnews.com/fa/news/204622/موافقت-استرالیا-گسترش-پهنه-عملیات-ضد-داعش-عراق-سوریه

خبرگزاری تقریب (TNA)
  https://www.taghribnews.com