تاریخ انتشار۲ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۳۹
کد مطلب : 215882

ارتش یمن کوه جُباه در استان تعز را آزاد کرد/ امارات 300 مزدور کلمبيايي به يمن اعزام کرد

ارتش و نیروهای مردمی یمن با آزادی سازی کوه جُباه در منطقۀ المسراخ در استان تعز بر مناطق زیادی از این استان مسلط شدند.
ارتش یمن کوه جُباه در استان تعز را آزاد کرد/ امارات 300 مزدور کلمبيايي به يمن اعزام کرد

به گزارش  خبرگزاری تقریب(تنا)، در این عملیات، شماری از مزدوران سعودی نیز کشته شدند؛ نیروهای یمنی همچنین با اجرای عملیاتی در کوه الشوکه در تعز، چندین مزدور را کشتند و شماری را اسیر کردند.

ارتش و نیروهای کمیتۀ مردمی جنبش انصارالله یمن، امروز نیز یک فروند موشک بالستیک از نوع "قاهر یک" را به پایگاه نظامی الفیصل در خمیس مشیط در منطقۀ عسیر در جنوب عربستان شلیک کردند.

حملات موشکی نیروهای یمنی به منطقۀ ذوباب در استان تعز نیز به کشته شدن تعدادی از نیروهای طرفدار عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن منجر شد.
یک تبعه افریقای جنوبی و یک تبعه امریکایی از مزدوران بلک واتر در بمباران ذوباب زخمی شدند؛ یک منبع نظامی نیز از مجروح شدن شدید "مارک گودهارت" افسر سابق نیروهای ویژه انگلستان در این حمله خبر داد.

از سوی دیگر، جنگنده‌های سعودی در تازه‌ترین حملات خود بخش الصفراء در استان صعده را  بمباران کردند که در پی آن  مرگ 5 غیرنظامی کشته و 6 نفر زخمی شدند.

شبکه تلویزیونی المیادین هم گزارش داد: درگیری های شدیدی در استان مأرب یمن میان نیروهای ارتش و کمیته های مردمی با نیروهای منصور هادی در جریان است.

خبر دیگر اینکه دو افسر سابق و کارشناس امنیتی خبرگزاری فرانس پرس اعلام کردند: دولت امارات پنهانی حدود سیصد نفر از مزدوران کلمبیایی را به نیابت از ارتش خود برای جنگ در یمن اعزام و مبالغ زیادی برای به کارگیری ارتش ویژه از سربازان جنوب آمریکا برای نبرد در یمن پرداخت کرده است.
 
https://taghribnews.com/vdcdjk0xxyt0fj6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی