تاریخ انتشار۱۳ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۵۱
کد مطلب : 217069

پیام تسلیت آیت الله یزدی، موسوی اردبیلی و شبیری زنجانی بمناسبت شهادت آیت الله باقر النمر

رئیس مجلس خبرگان رهبری با صدور پیامی شهادت آیت الله نمر باقر النمر به دست حکام سعودی را تسلیت گفت.
پیام تسلیت آیت الله یزدی، موسوی اردبیلی و شبیری زنجانی بمناسبت شهادت آیت الله باقر النمر
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، در پیام آیت الله محمد یزدی آمده است: به شهادت رساندن آیة الله شیخ نمر باقر النمر و جمعی از شیعیان مظلوم عربستان، جنایت‏ دیگری از آل سعود است که تأسف و تأثر مسلمانان، شیعیان و آزاداندیشان جهان را در پی‏داشت.
 
رئیس مجلس خبرگان رهبری افزوده است: این عالم مجاهد با تحمل شکنجه و آزار و اذیت ‏های مزدوران سعودی، صبر و استقامت را به نمایش گذاشته و چهره واقعی حکام سعودی را که‏ مصداق آیه شریفه (خَتَمَ اللّهُ عَلی‏ قُلُوبِهِمْ وَ عَلی‏ سَمْعِهِمْ وَ عَلی‏ أَبْصارِهِمْ غِشاوَة) هستند را بیش از پیش نمایان کرد.
 
آیت الله یزدی ادامه داده است: اینجانب ضمن ابراز تأثر و محکوم کردن این ضایعه دردناک، مصیبت وارده را به‏ محضر مبارک حضرت ولی عصر(عج)، علمای جهان اسلام بالأخص مقام معظم رهبری، مراجع معظم تقلید، حوزه‏های علمیه و عموم مسلمین، شیعیان به ویژه شیعیان عربستان‏ سعودی و خانواده محترم ایشان تسلیت عرض نموده، برای آن عالم آزاده، علوّ درجات و رضوان الهی را مسئلت می‏نمایم.
 
آیت الله موسوی اردبیلی:
شهادت شیخ نمر در امتداد ایجاد تفرقه بین مسلمانان است

 
آیت الله سید عبدالکریم موسوی اردبیلی در پیامی ضمن تسلیت شهادت شیخ نمر باقر النمر گفت:این فاجعه امتداد جنایاتی است که به آشوب کشیدن منطقه، حمایت از ترور و خشونت و ایجاد تفرقه میان مسلمانان بخشی از آن است.
 
در پیام آیت الله موسوی اردبیلی که در پایگاه اطلاع رسانی این مرجع تقلید منتشر شده آمده است: خبر تاسف انگیز اعدام شیخ نمر باقر النمر موجب تاثر شدید شد.
 
در این پیام آورده شده است: حکومت آل سعود برای بقای خود به جای این گونه اقدامات و یا اتکاء به دشمنان اسلام و تجاوز به همسایگان بی دفاع، بهتر است به فکر تأمین حقوق شهروندان و رعایت حسن همجواری با مردم مسلمان منطقه و رعایت اخوت و برادری در امت اسلام باشد.
 
آیت الله موسوی اردبیلی از پیشگاه قادر متعال ترحم بر امت اسلام و دفع کید دشمنان و بدخواهان را درخواست کرده است.
 
آیت الله شبیری زنجانی:
ریختن خون مظلومان ثمره ای جز سقوط ظالمان ندارد

 
آیت الله سید موسی شبیری زنجانی از مراجع تقلید در پیامی ضمن تسلیت شهادت شیخ نمر گفت: ریختن خون مظلومان ثمره ای جز سقوط ظالمان ندارد.
 
در پیام آیت الله شبیری زنجانی که در پایگاه اطلاع رسانی این مرجع تقلید منتشر شده آمده است: خبر اعدام شیخ نمر و تعدادی دیگر از بی گناهان موجب تاثر و تاسف گردید.
 
در ادامه این پیام آورده شده است: بی شک، ریختن خون مظلومان ثمره ای جز سقوط ظالمان ندارد و چه ظلمی بالاتر از ظلم بر کسی که یاوری جز خدای متعال ندارد؟
 
آیت الله شبیری زنجانی ادامه داد: به شهادت رساندن موالیان اهل بیت(ع) و دیگر جنایات آل سعود، نشان از مظلومیت شدید اسلام و تشیع در سرزمین وحی دارد.
 
 
https://www.taghribnews.com/vdccemqio2bqsx8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما