تاریخ انتشار۲۰ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۵۳
کد مطلب : 217902
حماس:

ایران درخواستی از ما برای اتخاذ موضع خصمانه علیه عربستان نداشته است

رهبر ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین، حماس: جمهوری اسلامی ایران هیچ درخواستی از این جنبش برای اتخاذ موضع خصمانه علیه عربستان سعودی مطرح نکرده است.
ایران درخواستی از ما برای اتخاذ موضع خصمانه علیه عربستان نداشته است
به گزارش  خبرگزاری تقریب(تنا) به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین،" صلاح بردویل" در واکنش به ادعای اخیر روزنامه شرق الاوسط ـ چاپ عربستان ـ تصریح کرد: حماس، جنبش ماکیاولی(متفکر فلورانسی) نیست که اهداف آن ابزار و وسیله را توجیه کند.

شرق الاوسط اخیرا نوشته بود درپی تشدید اختلافات ایران با عربستان تهران سعی دارد، جنبش حماس و دیگر همپیمانان منطقه ای خود را وادار به موضع گیری علیه ریاض کند،

بردویل در گفتگو با "العربی الجدید" افزود: هرگز چنین درخواستی از جانب تهران مطرح نشده و جنبش حماس نیز هرگز خود را وارد جبهه بندی ها و ائتلاف ها نمی کند. برخی طرفهای خاص سعی در تحریک امت عربی علیه جنبش های مقاومت و در رأس آنها جنبش حماس دارند و این دروغ پردازی ها نیز برهمین اساس است.

این رهبر جنبش حماس تاکیدکرد: موضع حماس در قبال هر مسأله ای مشخص است؛ حماس جنبش ملی فلسطینی و عربی است که امت عربی پشتوانه آن است و در عین حال، رویکرد اسلامی میانه رو در پیش گرفته است که هدف از آن ایجاد وحدت میان امت و جمع کردن همه طرفهای آن در سنگر مقابله با رژیم صهیونیستی است که حرمت مقدسات را زیر پا می گذارد.

 
 
https://taghribnews.com/vdciuyarrt1az32.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی