>> ​اعتصاب غذای جوانان تونسی به نشانه همبستگی با خبرنگار اسیر فلسطینی | خبرگزاری تقریب (TNA)
تاریخ انتشار۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۶
کد مطلب : 222850

​اعتصاب غذای جوانان تونسی به نشانه همبستگی با خبرنگار اسیر فلسطینی

گروهی از جوانان حزب جریان مردمی تونس به نشانه همبستگی با "محمد القیق" خبرنگار فلسطینی اسیر زندان های صهیونیستی که بیش از 90 روز است در اعتصاب غذا به سر می برد، به مدت یک روز اعتصاب غذا کردند.
​اعتصاب غذای جوانان تونسی به نشانه همبستگی با خبرنگار اسیر فلسطینی
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا) به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، منابع تونسی اعلام کردند: گروهی از جوانان حزب جریان مردمی تونس از جمله یک عضو دفتر اجرایی اتحادیه سراسری دانشجویان تونس با اعتصاب غذای یک روزه، همبستگی و حمایت کامل خود را از اسرای فلسطینی که با نهایت قدرت خود با سیاست بازداشت اداری رژیم صهیونیستی علیه خود مبارزه می کنند، اعلام کردند. 

سیاست بازداشت اداری بدون محاکمه اسرای فلسطینی مغایر قوانین بین المللی، قطعنامه های سازمان ملل و نیز کنوانسیون ژنو است.

شرکت کنندگان در این اعتصاب یک روزه از اتحادیه های صنفی، موسسات و سازمان های جامعه مدنی که در زمینه حقوق بشر در جهان عرب و عرصه بین المللی فعالیت می کنند و نیز سازمان ملل متحد و شورای حقوق بشر خواستند تحرکی فوری برای نجات جان محمد القیق و دیگر اسرای فلسطینی که در زندان های صهیونیستی اعتصاب غذا کرده اند، انجام دهند.

محمد القیق، خبرنگار اسیر فلسطینی که در اعتراض به سیاست بازداشت اداری (بدون محاکمه) رژیم صهیونیستی دست به اعتصاب غذا زده است، در پی وخامت حالش از مدتها قبل در بیمارستان بستری است و همچنان با مرگ دست و پنجه نرم می کند، اما رژیم صهیونیستی با وجود درخواست های مکرر حاضر به آزادی وی نیست و همچنان بر ادامه اسارت وی بدون تفهیم اتهام پافشاری می کند.
 
https://www.taghribnews.com/vdcgnx9xzak9x74.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما