تاریخ انتشار۱۴ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۲
کد مطلب : 226551
رئیس سازمان دیانت ترکیه:

اسلام تروریسم را کاملاً رد می‌کند

رئیس سازمان امور دینی ترکیه تأکید کرد که اسلام، تروریسم و تفکراتی را که در حال ویران کردن خاورمیانه هستند، کاملاً مردود می‌داند.
اسلام تروریسم را کاملاً رد می‌کند
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، "محمد گورمز" در مراسم نمازجمعه که در مرکز تازه تأسیس شده "دیانت" در مریلند آمریکا برگزار شد،گفت: مسلمانان نباید برای اقدامات تروریست‌هایی که ادعای مسلمانی دارند، عذرخواهی کنند.

وی دیروز در جمع هزاران نفر از مسلمانان حاضر در نمازجمعه گفت: پیام من به شما این است که سر خود را با شکوه و عزت بالا بگیرید و برای اعمال جنایتکارانه‌ای که به اسم اسلام انجام می‌شود، شرمسار نباشید.

گورمز با این سخنان پیامی برای برخی از کاندیدهای جمهوری‌ خواه ریاست جمهوری آمریکا داشت که اظهارات ضداسلامی‌ شان، به ویژه پس از حملات تروریستی داعش در فرانسه و بلژیک، تشدید شده است. 

وی افزود: همه ما می‌دانیم برای جنایت‌هایی که علیه بشریت انجام می‌شود، هرگز توجیهی در اسلام نمی‌توان یافت و نه در قرآن کریم و نه در سنت پیامبر رحمت(ص)، هیچ مبنایی برای اینگونه اقدامات وجود ندارد.

رئیس سازمان دیانت ترکیه، همچنین به مسلمانان توصیه کرد که از راه میانه‌ روی اسلام منحرف نشوند و گفت: لازمه این مسئله درک سایر عقاید مذهبی است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: ایدئولوژی‌ها و تفکرات انحرافی که تروریست‌ها تبلیغ می‌کنند، هیچ جایگاهی در قلب و ذهن مسلمانان با تقوا ندارد.

وی از این که منطقه خاورمیانه محل ظهور ادیان ابراهیمی، از مصیبت‌های تلخ ناشی از تروریسم رنج می‌برد،‌ ابراز تأسف کرد و گفت: ایدئولوژی‌ها و گروههایی که درحال تخریب خاورمیانه، این سرزمین مقدس هستند، جایگاهی در اسلام ندارند و باید از طرف همه مسلمانان رد شوند.
https://taghribnews.com/vdciwqarzt1arw2.cbct.html
مرجع : ایکنا
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی