کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

آغاز بکار هجدهمین نمایشگاه بین المللی قران در تهران

17 مرداد 1389 ساعت 10:18

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم آغاز به کار نمایشگاه بین المللی قرآن کریم فعالیتهای گسترده قرآنی در سطح کشور را یادآور شد و گفت: در این میان وزارت ارشاد نیز فعالیتهای متنوع و متعددی دارد که چاپ و نشر قرآن به زبانهای خارجی و اعزام قاری به دیگر کشورها از جمله این فعالیتها هستند .به گزارش خبرگزاري تقريب(تنا)،‌ هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با عنوان "قرآن؛ کتاب زندگی" شنبه شب (۱۶ مرداد) با حضور سيد محمد حسيني وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت الاسلام حمیدمحمدی رئیس مرکز هماهنگی، توسعه و ترویج فعالیتهای قرآنی و محمدعلی رامین معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد در مصلای امام خمینی(ره) تهران گشایش یافت.

دكترحسینی در سخناني در اين مراسم نگاه ویژه و تخصصی به قرآن کریم را مورد تأکید قرار داد و گفت: براساس برنامه ریزیهای انجام شده قرآن کریم در تمام برنامه ها و فعالیتهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متجلی است .

وزیر ارشاد شعار نمایشگاه امسال "قرآن؛ کتاب زندگی" را یادآور شد و گفت: اگر این شعار مبنای عمل همگان در عرصه های مختلف قرار گیرد ، سعادت دنیوی و اخروی نصیبمان خواهد شد .

وي از اعزام قاريان در ماه رمضان و موسم حج به خارج از كشور، دعوت از قاريان بين‌المللي، اعزام گروههاي همخواني به خارج از كشور و ترجمه قرآن به زبان‌هاي مختلف به عنوان برخي از فعاليت‌هاي قرآني وزارت ارشاد نام برد و افزود: فعاليت قرآني در دولت دهم در كنار فعاليت همه معاونت‌هاي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي مانند تهيه فيلم، نمايش، كتاب و ساير بخش‌ها تجلي دارد و منظومه جشنواره قرآني آيات با ۲۲ رشته هنري با همين هدف طراحي شده است.

وی در ادامه رمز پیروزی انقلاب اسلامی را تمسک به قرآن کریم دانست و یادآور شد: امام راحل حرکت بیدارگر خویش را با قرآن شروع کرد و در تمام مراحل انقلاب آیات نوارنی این کتاب الهام‌بخش بود و امروز نیز همینطور است.

وزير ارشاد در اين مراسم ضمن دعوت از كليه مسئولان كشور و آحاد مردم براي بازديد از هجدهمين نمايشگاه بين‌المللي قرآن كريم گفت: اين دعوت به طور رسمي در هيئت وزيران نيز صورت گرفته است.

هجدهمين نمایشگاه بين المللي قرآن كريم در بخشهای آموزش، خانواده و حجاب،کتاب و نشر مکتوب، هنرهای نمایشی، عکس، حجاب و عفاف،کودک و نوجوان، شعر و ادب، صهیونیست شناسی، بصیرت قرآنی، قرآن و فرهنگ ملل اسلامی و شب های آفتابی فعاليت خواهد داشت.

در نمایشگاه امسال حدود ۴۰۰ ناشر ایرانی و خارجی ، جــدیدترین محصولات قـــــرآنی شامل ترجمه های قرآن کریم و تفاسیر را ارائه می کنند.

در نمایشگاه هجدهم همچنین ۹۳شرکت و موسسه تولید نرم افزار، جدیدترین محصولات خود را ارائه می کنند و هر روز نمایش های مختلفی اجرا می شود و تابلوهای هنری شامل۲۰۰ اثر فاخر به نمایش گذاشته خواهد شد.

نمایش عکس، کارگاه های آموزشی و بخش کودک و نوجوان از قسمت های دیگر نمایشگاه قرآن امسال است.

۶۰ نهاد دانشگاهی و۵۰ نهاد حوزوی در برپایی نمایشگاه امسال مشارکت دارند.

گفتني است ساعت های بازدید نمایشگاه ۱۷ تا ۲۴ اعلام شده است.


کد مطلب: 22722

آدرس مطلب :
https://www.taghribnews.com/fa/news/22722/آغاز-بکار-هجدهمین-نمایشگاه-بین-المللی-قران-تهران

خبرگزاری تقریب (TNA)
  https://www.taghribnews.com