تاریخ انتشار۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۶
کد مطلب : 229484

رونمایی کتاب «ایران، مهد همزیستی مسالمت آمیز ادیان» در بوسنی

کتاب «ایران، مهد همزیستی مسالمت‌آمیز ادیان» با حضور رایزن فرهنگی ایران در نمایشگاه بین‌المللی کتاب سارایوو در بوسنی رونمایی شد.
رونمایی کتاب «ایران، مهد همزیستی مسالمت آمیز ادیان» در بوسنی
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا) به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در آخرین روز نمایشگاه بین‌المللی کتاب سارایوو (دوشنبه)، از کتاب «ایران مهد همزیستی مسالمت‌آمیز ادیان» که در مرکز گفت‌وگوی ادیان و تمدن‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تهیه و تدوین شده است، رونمایی شد.
 
در این مراسم، علی‌ اصغر عامری، رایزن فرهنگی ایران در بوسنی گفت: پس از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، ما می‌توانیم بگوییم که زندگی پیروان ادیان مختلف در ایران فراتر از همزیستی مسالمت‌آمیز است، چراکه پیروان ادیان مختلف علاوه بر داشتن آزادی کامل در انجام عبادات و مناسک دینی، به دلیل حضور در سطوح تصمیم‌سازی مانند داشتن نماینده در مجلس شورای اسلامی و نیز مناصب اجرایی، دارای نقش مشارکت سازنده در کشور هستند و در ایام دفاع مقدس نیز شهدایی را برای حفظ و صیانت از سرزمین خود تقدیم كرده‌اند.
 
وی افزود: در طول سه دهه گذشته، گفت‌وگوهای سازنده‌ای بین اسلام و پیروان ادیان مختلف از طرف مرکز گفت‌وگوی ادیان و تمدن‌ها سامان داده شده که نتایج مثبتی جهت متبلور ساختن نقاط مشترک این ادیان با اسلام داشته است.
 
ایوو مارکوویچ، استاد دانشگاه و مؤسس و رئیس انجمن پونتانیما نیز گفت: نمایندگان ادیان مسیحیت و اسلام در همه جای دنیا هر روز به هم نزدیك می‌شوند و همکاری‌های و ارتباطات آنها روز به روز بهتر و قوی‌تر می‌شود؛ بزرگان و پیروان این دو دین ضمن گفت‌وگو و احترام به یکدیگر بر سر مسائل خود به تفاهم می‌رسند.
 
غرفه ایران، امسال در بیست و هشتمین نمایشگاه کتاب سارایوو، بیش از 100 عنوان كتاب ترجمه شده به زبان بوسنیایی با موضوعات قرآن و معارف اسلامی، ایران شناسی و اماكن تاریخی و گردشگری ایران اسلامی، برخی متون ادب فارسی، ادبیات كودكان، صنایع دستی و بروشورهای فرهنگی ارائه کرد.
https://www.taghribnews.com/vdcg7y9xtak9xt4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما