تاریخ انتشار۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۸
کد مطلب : 241960

اعتصاب غذای 100 اسیر فلسطینی در زندان های صهیونیستی/فراخوان برپایی روز خشم در حمایت از اسرای فلسطینی

باشگاه اسرای فلسطین اعلام کرد: نزدیک به 100 اسیر فلسطینی دربند زندان های صهیونیستی در اعتراض به بازداشت اداری و حبس انفرادی تعدادی از اسرا، دست به اعتصاب غذا زده اند.
اعتصاب غذای 100 اسیر فلسطینی در زندان های صهیونیستی/فراخوان برپایی روز خشم در حمایت از اسرای فلسطینی
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)،  باشگاه اسرای فلسطین روز گذشته اعلام کرد که اسیر "بلال کاید" در اعتراض به بازداشت اداری خود پس از پایان دوره محکومیتش و خودداری اداره زندان های صهیونیستی از آزادی وی، شصت و دومین روز اعتصاب غذای متوالی خود را پشت سر می گذارد.

 این اسیر فلسطینی در بیمارستان  "برزیلای" در شهر اشغالی عسقلان به سر می برد و بیش از 90 اسیر جبهه خلق برای آزادی فلسطین به نشانه همبستگی با او در زندان های نقب، عوفر، مجدو، جلبوع، نفحه، ایشل و ریمون دست به اعتصاب غذا زده اند.

علاوه بر این، 5 اسیر فلسطینی به نام های "محمود بلبول"، "محمد بلبول"، "مالک القاضی"، "عیاد هریمی" و "عمر" هم در اعتراض به بازداشت اداری خود دست به اعتصاب غذا زده اند که دو برادر "بلبول" بیش از 40 روز است در اعتصاب غذا به سر می برند.

یک اسیر فلسطینی به نام "ولید ملوح مسالمه" از الخلیل هم در اعتراض به حبس انفرادی بیش از 10 ماهه خود، اقدام به اعتصاب غذا کرده است. 

خبر دیگر اینکه، جریان های ملی و اسلامی فلسطین با صدور فراخوان هایی از تمامی فلسطینیان دعوت کردند تا روز پنجشنبه آینده را به نشانه همبستگی با اسرای اعتصاب غذا کننده در زندان های رژیم صهیونیستی به روز خشم علیه این رژیم تبدیل کنند.

این جریان ها در بیانیه ای پس از نشست هفتگی خود در رام الله خواستار تشدید تحرکات مردمی به نشانه مخالفت با ادامه شهرک سازی رژیم صهیونیستی و دفاع از مقدسات اسلامی و مسیحی فلسطین شدند.

جریان های مذکور ضمن محکومیت شدید یورش صهیونیست ها به قدس و مسجد الاقصی و هتک حرمت این مکان مقدس، از اتحادیه عرب، سازمان همکاری اسلامی و کمیته قدس دعوت کردند تا نشست هایی فوری را برگزار و موضعی واحد  به منظور اعمال فشار بر دشمن صهیونیستی جهت توقف تجاوزات و جنایت های خود علیه ملت فلسطین و مقدسات آن اتخاذ کنند.

جریان های ملی و اسلامی فلسطین بر ضرورت برگزاری موفقیت آمیز و هرچه بهتر انتخابات شهرداری ها و شوراهای محلی در هشتم اکتبر آینده و برداشتن تمامی موانع موجود بر سر راه آن تأکید کردند.

این جریان ها خواستار پایبندی به آزادی های عمومی و قانون و جلوگیری از مداخله هر طرفی به منظور جلوگیری از برگزاری شفاف انتخابات شدند.
https://www.taghribnews.com/vdcjmve8yuqexhz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما